Vieläkö kaksarit saavat toimia vartijoina?
Kaksarit yhä vartioimassa?
5
189
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä kaksareita tarkoitat?
- Anonyymi
Kaksari on turvallisuusuhka Suomen valtiolle.
Poliisit eivät palkkaa kaksareita.
Että alkaakos leikata?
- Anonyymi
Puolustusministeri sanoi aikanaan, että kaksoiskansaloiset ovat uhka Suomen turvallisuudelle. Oli oikeassa.
- Anonyymi
Venäjän on useissa eri arvioissa pelätty pyrkivän vaikuttamaan Suomeen käyttämällä hyväksi esimerkiksi Suomessa olevia Venäjän kaksoiskansalaisia.
Kaksoiskansalaisuusasia nousi esiin eduskunnassa keskiviikkona, kun kansanedustajat keskustelivat hallituksen sisäisen turvallisuuden selonteosta.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9334dc6a-62f4-4da6-a660-fca24cf85358
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1334707Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv752696Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?841715Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 47905
- 66902
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122863Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N72855Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799