Oletteko huomanneet, että palstalta lähtee viestiketjuja pois. Pistää ajattelemaan asiaa?
Katoavat viestiketjut
Anonyymi
866
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ufot asialla?
Ei se haittaa kun koko kylä lähtee. Kun se tulee kaikella pahuuden voimallaan.
Fundamentalistikristitty ufojen vastustaja jaksaa vääntää valituksia ylläpidolle kirjoituksista jotka tuottaa hänelle pahaa mieltä. Ei ole terveen ihmisen puuhia sellainen, mutta hän arvelee saavansa huipputontin viheriäläisiltä niityiltä virkistävien vetten ääreltä.
Helemat paukkuu
Kyllä se loppu tulee fundeeraamattakin. Raamattu on on ihan luettavissa vielä.
On kyllä taso laskenut näissä keskusteluissa. Kymmenisen vuotta sitten keskusteltiin avoimesti mm. Galaktisesta liitosta, ontosta maapallosta, maailman laajuisesta ufo-salailusta, suuresta muutoksesta, salaliitoista jne. Olisikohan käynyt niin, että kun salaliittoteoriat suurelta osin sitten lopulta osoittauivatkin paikkansapitäviksi niin valveutuneimmat keskustelijat kaikkosivat. Itse lukisin mielelläni siitä mihin tämä maailma nyt on menossa ja mikä on ihmiskunnan tulevaisuus. Ei kovin hyvältä näytä tällä hetkellä, mutta moni jaksaa vängätä loputtomasti vain siitä, että onko ufoja, vaiko ei.
Oman käsitykseni mukaan elämme luodussa ja rakennetussa aurinkokunnassa joka on osa suurempaa järjestelmää, jolla on hallinto ja toimeenpanoelimet. Tällä planeetalla on kokeessa negatiivisia ja positiivisia sieluja. Vaaka on kuitenkin alkanut ikävästi kallistumaan sinne pimeälle negatiiviselle korruptoituneelle puolelle ja he omaavat paljon valtaa.
En sano tulevasta mitään, mutta kerrotaan, että atlantiskin korruptoitui ennen tuhoaan.