olit lähettänyt kuvasi minulle eilen. Poistin sen välittömästi, koska en halua muistella niitä vuosia, jotka rikkoivat monella tapaa, liian paljon ihmisiä mukana sellaisessa mitä ei olisi koskaan saanut edes aloittaa. Huomasithan että ilmoitin etten halua saada enää yhtään sellaista kuvaa. Menneet ovat aina menneitä.
Huomasin että
Anonyymi
2126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Muistat hyvin ne vuodet kun olit kotona yhden lapsen kanssa. Se alkoi jossain vaiheessa tuntua tylsältä, koska kyllästyit tekemään pelkästää kotitöitä. Samalta se on tuntunut niinä vuosina, kun sinut tavallaan "pakotettiin" olemaan kotona sillä jatkuvalla häirinnällä ja siksi sinä olet ollut todella huonossa kunnossa. Liikaa ihmisiä ns. kertomassa. Enää et tee mitään kotitöitä muualla kuin ihan omassa kodissa, tai autat omaa lastasi tarvittaessa. Kotona oleminen on kuin vankilassa olemista. Sitä vastoin pienten lasten hoitamisesta saat paljon iloa elämääsi. Sinä huomasit kuinka kevätaurinko vaikuttaa. Hormonit alkavat hyrräämään, joka kerta kun näet tummatukkaisen suunnilleen ikäisesi vastakkaisen sukupuolen edustajan. Olet jo ihastunut kahteen sellaiseen ihmiseen, kumpikaan ei ole kovin paljon itseäsi pidempiä, koska et pidä pitkistä miehistä.
Aina kun koira haukkuu tai näkee koiran, se tuo mieleen ihmisen, jonka kanssa ei koskaan halua olla missään tekemisissä.