Ei vastaa ihan käsityksiäni siviilien suojelusta tässä "rauhanturvaoperaatiossa", johon Venäjä sai myös syyrialaisia Bashar al-Assadin tukijoita liittolaisekseen:
https://www.reuters.com/world/europe/ukraine-says-russian-forces-shelled-mosque-mariupol-2022-03-12/
https://www.reuters.com/world/europe/ukraine-says-russian-forces-shelled-mosque-mariupol-2022-03-12/
Vastaukset 10
Vanhimmat
ja petturimaa Israel painostaa vihollistaan Ukrainaa antautumaan:
https://www.jpost.com/israel-news/article-701041
Länsimaisen elämäntavan puolustajia on pitkään demonisoitu. Se joka on halunnut puolustaa ihmisoikeuksia, demokratiaa, yksilön vapauttaa yms. on automaattisesti saanut natsin, fasistin, suvaitsemattoman ja rasistin leiman.
Saksan liittokansleri Angela Merkel ilmoitti lauantaina (16.10.2010) että monikulttuurisen Saksan rakentaminen on ”epäonnistunut täysin”. Epäonnistumisesta Merkel syytti sekä Saksaa että sopeutumishaluttomia maahanmuuttajia.
Saksassa ei ole pystytty luomaan yhteiskuntaa, jossa erilaisista kulttuuritaustoista tulevat ihmiset pystyisivät elämään rauhanomaisesti keskenään.
Ranskan hallitus haluaa karkottaa ulkomaalaisia muun muassa varkauksien ja aggressiivisen kerjäämisen perusteella. Samalla hallitus pyrkii taistelemaan laitonta maahanmuuttoa ja ihmiskauppaa vastaan. Ranska on muummoassa kieltänyt/kieltämässä - - hunnunkäyttöä.
Ei konstit puutu tältä porukalta, en kuitenkaan viitsi niitä tänne heitellä.
Missä nyt muslimit pyllistelee kun moskeijaa pommitettiin moskeijat on turhia paikkoja. Menkööt kotimaahansa pyllistelemään
Piereskelleen joo sinne, oikein asentoa hakin jot työntö varmentuu ja vieläpä toisten silmille.
mitenkähän neitseilles kävi
pyrkivät jokapaikaan solutautumaan ja täyteen ylläpitoon ja vaatimaan ja määräilemään
Urhwilu TAPPAAKUTEN työ urheiluta tappaa ka kainenkainen liiikkumen taappaa