En unohda koskaan

Anonyymi

Kun rauha tulee:
Venäläinen ei ole koskaan tervetullut ja saa sen tuntea (sanallisesti)
Jos joku harjoittaa liiketoimintaa venäjän kanssa boikotoimme yritystä
Jos venäjän johtajia tulee Suomeen, osoitamme mieltä

Venäjä saa maksaa täydet sotakorvaukset Ukrainalle ja vetäytyä täydellisesti.

7

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiii eiii, kyllä meidän on kaikin tavoin Venäjää ymmärrettävä ja nyt heti alkuun pitää unohtaa kaikki vihapuheet sun muut ja perinteitä kunnioittaen osallistua venäläisille järjestettävien rahallisten keräysten kartuttamiseen.
      Mieluusti kolminkertaistaa Ukrainan saama rahasumma ja ketä ei voi rahallisesti auttaa, niin tulisi hyväntahdon eleenä myydä, tai mieluummin jopa lahjoittaa kiinteistöjään venäläisille, varsinkin arvottomiksi lentomelun, tai voimalinjojen takia tulleiden ”joutomaiden” jotka itselle ovat lähinnä verotuksellinen rasite.

      Sitten maakaupoilla saaduilla varoilla voi hyvällä omalla tunnolla
      tilata konttikaupalla edullista ja laadukasta käyttötavaraa Kiinasta,
      vaikka koko suvulle, sillä kauppa se on joka kannattaa, varsinkin edullinen!

    • Anonyymi

      Elekee ny hyvät immeeset olla noij julumia hyvvee nuapuria kohtaa ko pittee ymmärtee taekka aenahi yrittee!

      • Anonyymi

        Vua jäe äskön sanomati, jotta ny saes ne elokapinahölömöt männä konttoommaa kiova ja maripoolin kavuille rautanuamojensa kansa ko niissee on mänösä sellane julmetummoine ilimanpilluu ja muuhi hävitys


    • Anonyymi

      Epäilen vaan että kun Venäjän ja Ukrainan välinen sota loppuu niin eikö vaan jotkut rahan ahneet suomalaisyrittäjät ole tyrkyttämässä Venäjälle palveluitaan.

    • Anonyymi

      Saatana pistää ensin tekemään ja käy sitten syyttämään, se on sille luontaista, kun hän puhuu omaansa hän puhuu ei siinä totuutta ole.

    • Anonyymi

      Sodan jälkeen suomalainen firma joka veljeilee Venäjän kanssa on firman olemassa olo tehtävä niin vaikeaksi että firma joko loppui tai muuttaa Venäjälle.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2746
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      989
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      967
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      78
      888
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      102
      832
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe