Tietääkö joku,näkyykö missään virkatodistuksessa,jos vainajalla on ollut avioton lapsi 40-luvun lopussa,jonka antanut adoptioon.
Vastaukset 7
- Anonyymi
Mistä se virkatodistuksen antaja pystyy kaikki panot selvittämään jos vaikka äpäröitä on syntynyt.
- Anonyymi
Pitäisi saada selvyys,koska velipuolella on tarkoitus teettää ulkotöitä. Hänellä on jonkinlainen firma. Lymyillyt kaikki nämä vuodet.
- Anonyymi
Esiintyy uhrina tämä ketku, mutta tasoituksen päivä koittaa vielä. Adoptoiduilla on usein paremmin kuin muilla, toisin kuin antavat ymmärtää. Kaikki on muka niin salaista, miksi?
- Anonyymi
Minulla ei ole tästä tietoa.
- Anonyymi
Minusta ei ole hyväksyttävää tuo kielenkäyttö missä adoptoitu lapsi leimataan hylkiöksi. Miksi en kirjoittaja haluaa olla noin raaka? Adoptoiduille jaksamista!
- Anonyymi
Kyseisen naispuolisen vainajan tiedoista näkyy mahdollinen avioton lapsi ja mahdollisesti sekin, minne on annettu adoptioon. Lapsen isän tiedot riippuvat siitä, onko äiti halunnut kertoa sitä vai ei.
- Anonyymi
Pitäisi näkyä. Johan tuo vaaditaan esim perunkirjaa tehdessä, kyllä seurakunnan pitäisi se tietää ja seurakunta toimii onneksi niin kuin on määrätty. Onneksi siellä ei ole virkailijoina edellisten kommenttejen kaltaisia tyyppejä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591220
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571148Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331122Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7990- 96950
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5795Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27741- 43722
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192696- 71669