https://www.suurkeuruu.fi/uutiset/art-2000008675755.html,
voiko näin tapahtua, että oikeuteen pitää mennä ennenkuin....
Vuokralaisilla liian hyvät oikeudet
Anonyymi
1
148
Vastaukset
- Anonyymi
Vuokralaisen valinta on vaikeaa ja vielä vaikeampaa, jos ei osaa :) Mitä tahansa voi tapahtua, niinkuin elämässä yleensäkin. Ei auta maammelaulu, eikä luottotietojen tarkistus, jos tekee huonon valinnan, jää saamapuolelle.
Ei se "oikeuteen meno" usein näissä maksuongelmissa paljoa hyödytä. Ite oon vaan fiksannu kämpän ja vuokrannut uudelleen, sekä monesti ihan onnistuneesti. Semmoista se sijoitusasuntotoiminta on, ei aina mee niinku strömsössä, mut useimiten kuitenkin ihan hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057