jos tunteesi kuoli etkä enää tykkää.
Mutta mistä tiedän onko noin?
Mutta mistä tiedän onko noin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Ehkä kysymällä?
Kyllä ja sitä varten on kohdattava.. ehkä vielä monta kertaa. Öitä.
Kuinka monta kertaa teidän on kohdattava, että asia tulee selväksi? Ettekö usko kerrasta?
Kohdata voi monta kertaa asian tiimoilta, mutta kyllä sen pitäis tulla selväksi viimeistään kolmannella kerralla. Sanontakin on, että kolmas kerta toden sanoo.
Me kohtaamme ihan toisenlaisen asian tiimoilta :)
En minä täällä kirjoittelisi, jos me romanttisessa mielessä treffailisimme.
…sun——/- sammui /oksensi mun konepellille-merkeissä
…nukkuu mun a—— edessä/takana-merkeissä
syytän sua ….merkeissä
ei romanttista🕷🥀
Mulla on sama tilanne, kuin AP:lläkin. Epätietoisuus, joka nakertaa elinvoimia. Joskus mietin että voi tykätäkin, mutta sitten muistelen kuinka mielettömän kylmä hän minua kohtaan oli. Elämä menee hukkaan. Yritän keskittyä ihan elämiseen, mutta käy tämä voimille. En haluaisi vanheta yksin.
Niin se taitaa nakertaa multakin, mutta ehkä hän on sen arvoinen.
Toivon niin, tsemppiä :)
Ei kannata odottaa mitään superlämpimiä tunteita vieraalta ihmiseltä jos teillä ei ole mitään juttua. Et ole mikään pikkulaosi johon automaattisesti kaikki ihmiset lässyttäen rakastuvat. Jos haluat lämpimiä tunteita, niin tee jotain millä ne heräävät ja lakkaa vaatimasta.
Millainen idioottinainen tunteilee sydämestään ihmiseen jota ei yhtään tunne, pelkän ulkonäön ja olemuksenko perusteella? Tai ehkä tunteet syntyvätkin omista epärealistisista toiveista joita toivoo toisen täyttävän ja joiden varaan rakentaa rakkauden tunteen???Varmaan aika pinnallinen täytyy olla ja ihan helvetin harhainenkin vielä.
Miehet rakastuvat alapäällään, se on maailman tosi ja sitten nyyhkitään kun nainen on "kylmä".
En tiedä sinun tilaustasi, mutta sanomaan vaan. Yhteen tälläiseen tuomitsevaan tuuliviirin syvästi pettyneenä.
Kiitos, ihanaa kun siitä tulee mun rakkain pian :)
saat olla nyt yksin
Muistetaan silti elää tässä muutenkin. Rakkaudellisesti kun suhtautuu ympäristöönsä, elämällä on paljon enemmän annettavaa ❤️
Minä voin sanoa pitäväni ihmisestä, mutta tykkääminen liittyy mielestäni sellaiseen ihmiseen johon rakastuisin, minkä todennäköisyys on hyvin pieni. Johtuu siitä, että näen kaikki vastakkaisen sukupuolen edustajat kavereina ja vaatisi paljon että löytyisi juuri minulle sopiva. Enkä ole juurikaan haaveillut parisuhteesta, koska minulla ei ole tapana haaveilla. Elän siinä hetkessä missä olen ja elän päivän kokemusten mukaisesti.
Erityispiirteisenä minussa on tiettyä lapsenomaisuutta, enkä osaa ajatella mitä muut minusta ajattelevat.
Mieti kaikessa rauhassa että miksi noin pääsi tapahtumaan.
Samalla tavalla millä sait teit itsellesi tiettäväksi tunteita olevan.
Et saa tietää muuten kuin kohtaamalla.
Tykkään E-naisesta kyllä vieläkin. Hyvää aamua ja päivänjatkoa. 😊
Oletko pitkään empinyt jakaa sen tiedon hänellä?
En ole E. Olet sitkeä.
Ei se ole noin. Mutta en kohdatessa uskaltaisi näyttää sitä.
Tunteeni eivät kuole sinua kohtaan❤️
Ei ne mihinkään ole kuolleet..niiden näyttäminen vaan vaatisi sopivan määrän alkoholia ja kohtaamisen kahden kesken...sovitusti tai sattumalta...ja sehän se ongelma onkin😔
Ihan kahden ollaan kohdattu jo usein, mutta tuo alkoholi tosiaan puuttuu vielä (oletan:).
Alkoholi ei kyllä ole mikään ratkaisu, ainakaan hänen ja minun tilanteessa. Ja HÄN kyllä tietää sen varsin hyvin - Sivusta
en haluaisi tutustua ihmiseen jonka pitäisi vetästä naukut ennenkuin uskaltaisi mulle puhua tai ei osaa nauraa hymyillä muuten niin niin syvältä
Siksipä sinä täällä roikut yksinäsi, kun tuo vanne puristaa otsaasi. Ujoilu on inhimillistä.
Osuva kommentti 👍
Aika monesti tuntuu olevan niin isoista luonne-eroista kyse että ihan kaikkien kannalta parasta ettei synny mitään syvällisempää.
Whitney Houston - How Will I Know
https://youtu.be/m3-hY-hlhBg
Ei vaikuta tuon miehen kappalevalinnalta :)
Mies saa olla ujo, ei haittaa vaikka olisi vaikea keskustella tunteista tms. Tärkeintä on, että puhutaan oikeassa elämässä.
ala sitten minulle kirjoita jou paiva mina vaan lahben ja silla siisti joten hei hei
Sinulle ao. kappale samaa kuin halko pinolle! 💕
https://www.youtube.com/watch?v=531GL8HhQFk
Normaaliahan se vaan on. Jos täällä pitää kysellä tykkäätkö. Niin siinä vastaus. Se kertoo kaiken.