Mitäköhän Turussa kuvattiin viimeyönä? Kellonsoittajankadulla kauppiksen (kauppakoulun) vieressä oli viime yönä paloauto. Savukonella tehtiin savua ja joku tytteli kiipeili portailla pelkässä pyyheliinassa. Ensin meinasin, että siinä jossain on ollut joku tulipalo, mutta kun tarkemmin katsoin, niin siellä oli isot valospotit, se savukone ja sitä likkaa juoksutettiin siinä portailla useempaan kertaan ja välillä vilttien väliin lämmittelemään. Mitäköhän oli tekeillä? Joku "oikea" elokuva, vai jotain pienempää produktiota? Vaiko kenties mainos?
Mitä kuvattiin viime yönä
Turkulainen
52453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Se oli paloharjoitus
Miksi ihmeessä niillä sitten oli ne spotit?? Miksi hommaa piti toistaa useampaan kertaan (siis sitä tyttelin kulkemista portaissa)? Entä miksi paloharjoituksissa käytettäis savukonetta ja miksi se tehtäis keskellä yötä tuollasessa paikassa??? Ei jummarra?
Veikkaanpa että kyseessä oli turun taideakatemista jonkun oppilaan päättötyön kuvaukset. Varma en tietenkään voi olla.
tällä viikolla täällä kuvataan tyttö, olet tähti -leffa (tai joku sinne päin), jossa näyttelee ainakin pamela tola, mikko leppilampi, joonas saartamo, elikkäs ihka oikea leffa kyseessä. oliskohan voinut olla samaisen leffan kuvaukset käynnissä?
Henry esittää siinä palomiestä joka on.. krhm letku ojossa aina valmis auttamaan pulaan joutuneita naisia.