Onko mun noloa mennä virpoa 13 vuotiaana?? Kavereiden kanssa
Menisin jos ei olisi noloa. Onko noloa olen 13v pituus 165?
Onko noloa?
9
637
Vastaukset 9
- Anonyymi
Ei ole noloa, jos pukeudut asiaankuuluvasti ja olet tehnyt annettavaksi koristellun pajunoksan, ja osaat vielä yhden virvontavärssynkin. Minä ainakin olen varannut herkuja annettavaksi, eikä sillä ole niin väliä, että kenelle niitä antaa, jos siitä on iloa molemminpuolin.
Noloja on ne, jotka eivät ole tehneet mitään (pukeutuminen&pajunoksat) ja tulevat vain kerjäämään karkkia.
Tyttäreni teki minulle myös pääsiäisen odotukseksi kalenterin.
https://www.canva.com/design/DAE7IQdDZTc/pdk5ZTRzn7lIerSp394q0A/view
Siitä voi nauttia muutkin.- Anonyymi
Ihanaa❤️ mä ainakin teen kunnon pajun oksia
- Anonyymi
Naamioidu niin että kukaan ei tunnista ja kulje tuntemattomien - tai ihmisten jotka ei aattelis sitä nolona tai mitään - ovilla.
- Anonyymi
Todellakin noloa.
- Anonyymi
Mielestäni 13v. on jo liian vanha virpomaan karkkien perässä. Vain jos on nuorempia sisaruksia tms. jotka kaipaavat vanhempaa seuralaista.
- Anonyymi
On mullaki 2 pikku siskoja
- Anonyymi
Mietin samaa itekki. Jos tulis joku kaveri mukaan nii ehkä vois.
- Anonyymi
Ei ole! Jos menet kerrostaloihin ovi koodit on lähes kaikkialla.Mene vaan kavereiden kanssa. Vaikka vanhempien ystäville ja tuttaville. Aikoinaan oli fiksua kun sinun ikäinen tyttö silloin kävi virpoo kerrostalossa 3-4 vuotta vanhempi Iso_ Veli mukana turvaamassa siskoa.Nyt ovat aikuisia ja kukaan ei käy kerrostalossa virpoamassa.Joten en enää varaa nameja virpojille.
- Anonyymi
Mäkin oon 13 ja haluaisin mennä virpomaan kun viime vuosina ei päässyt on mulla kyllä pikkuveli mukana mutta ei kai se ole noloa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3561438Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan79987Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.84905Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10568- 29564
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33518Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459