Kun menee käynnistä -> asetukset -> ohjauspaneeli -> näyttö -> työpöytä siellä lista eri vaihtoehdoista windowsin työpöydän taustakuvaksi. Miten tuosta listasta voi poistaa kuvan?
Työpöydän taustakuva
ernesti
2
335
Vastaukset
Tuo onnistuu ainakin poistamalla kyseinen kuva WINNT-hakemistosta (tai millä nimellä se nyt sinulla onkin). En tiedä onnistuuko tuo muuten.
- Pertsa
Et maininnut käyttistäsi, mutta ainakin Xp:ssä esiasennetut taustakuvat löytyvät C:\WINDOWS\Web\Wallpaper -hakemistosta. Sieltä niitä voi myös poistaa. Jos sinulla on joku muu kuin Xp eikä niitä kuvia löydy em. kansiosta, katso jonkun yksittäisen taustakuvan nimi ja hae se Windowsin Etsi-toiminnolla. Sieltä samasta kansiosta ne muutkin kuvat sitten löytyvät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483533Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532779
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k421704- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961635- 391400