Oletteko jo törmänneet tilanteeseen että adblue on asemalta loppu ja miten tämä on vaikuttanut toimintaanne?
AdBlue - loppu
12
1438
Vastaukset
- Anonyymi
On törmätty, ja nyt seison tien poskessa sormi suussa avuttomana ilman ruokaa ja juomaa ja vailla lämpöä. Puhelimestakin on jo akku loppumassa. Voi kun tähän kurjuuteen tulisi jo loppu!
- Anonyymi
Kyllä se webasto toimii edelleen
- Anonyymi
No ei kyllä lopu, ellei itse toimi huolimattomasti. Mittaristosta näkee montako tuhatta kilsaa kusella vielä pääsee ja kun vähenee kylliksi, niin ilmoittaa siitä vielä ja silloinkin on parituhatta kilsaa jäljellä.
Ihan höpö kirjoituksia aloittajalta. Mutta onhan näitä Putinin trolleja täällä runsaasti, kuten nuo toyotapoijaat, anteeksi toyotatoverit.- Anonyymi
AdBlue ”musta laatikko” huijaa ajoneuvon SCR-järjestelmää kertoen ajoneuvon keskusyksikölle, että Urea –järjestelmä on täysin kunnossa ja toimii moitteettomasti. Kuitenkaan ureaa ei pumpata lainkaan tankista, kun paketti on asennettu paikoilleen. Ureaa ei enää käytetä, eli sitä ei kulu.
- Anonyymi
Ihan pohjalainen yrittäjä olen ja yhtä venäjä vastainen kuin varmasti kaikki täällä. Auto seisoo tällä hetkellä pihassa kun viidestä yrityksestä huolimatta en ole onnistunut lisää ostamaan. Aloituksen tarkoitus oli haistella onko ab tosiaan näin laajasti loppu. Toivottavasti tilanne paranee pian kun hamstraamis piikki menee ohi
- Anonyymi
Mistä noi boxeja saa onko ne ajoneuvo kohtaisia?
- Anonyymi
On vaikuttanut.
Jää enempi katetta kun ajetaan kun ei mee adblueen enää rahaa. - Anonyymi
ohittakaa vaan 2016 uudemmat diesel koneet autoissa . katsastus mies näkee teitokoneelta manipuloinnin. kun sitä ei käytetä ,järjestelmä sakkautuu umpeen. et saa katsastettua eikä myytyä. korjauksessa laitetaan kaikki uutta ja maksaa omaisuuden ! !
- Anonyymi
ei se nyky tiisseli toimi ilman adbluuta, kun puottaa tehot . vika-sieto-tila.
- Anonyymi
Oma kutti FH16 kävi jo kaksi vuotta sitten AdBlue ohituksessa, porskuttaa edelleen, leimalla ei hallijötkien mukaan erotu mitenkään.
- Anonyymi
ADblue ei lopu, kertoi Maaseutu. Huoltovarmuus on olemassa, joka takaa sen. Älkää ostako hamstraajilta, koska ne vanhanee. Toimivuus ei ole taattu.
- Anonyymi
Ei lopu. Monta IBC konttia varalla, aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 574614
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1554224- 673862
- 1253820
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans473648Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793478- 983031
- 542885
- 252706
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152420