On hyvä homma että autetaan hätää kärsiviä, mutta mistä löytyy rahat hommaan? Olisi hyvä avata asia sen vuoksi, että tulee kaikille selväksi mistä rahoitus löytyy. Onko opistolla varoja, vai tuleeko rahat valtiolta?
Kuka maksaa opiston lystin?
7
1250
Vastaukset
- Anonyymi
Voisin kuvitella että saat vielä vastauksen kysymykseesi. Nyt sinun pitää vain malttaa odottaa. Annetaanko opistolle rauha selvitellä näitä rahoitus ja muita viranomaisasioita... niitä varmaan riittää.
- Anonyymi
Luepa päivän Viispiikkinen, niin asiat alkavat selvitä.
- Anonyymi
Sinä maksat. Aloittaja maksaa sen yksin, piste.
- Anonyymi
Toivottavasti pystymme auttamaan heitä kaikin keinoin. Nyt ei mielestäni ole tärkeää kuka maksaa avun, vaan se miten autamme.
- Anonyymi
Niin juu ...hyvä homma ..autetaan paha tilanne ukrainassa...mutta ei meillä suomessakaan niin hyvin asiat ole ja aina vain syynetään rahaa ulkomaille...eiköhön nyt olis viisainta kerätä se 4 miljoonaa oman maan eläkeläisille sairaille köyhille vammaisille ...tämäkin on sota...
- Anonyymi
No täällä ei kuitenkaan pommit jysähtele niskaan, eikä kukaan ole janoissan tai nälissään sodan takia. Ainahan sitä voi valittaa, Suomessa riittää aina valittajia, ehkä asiat on liian hyvin.
- Anonyymi
80-vuotta sitten suomalaisia autettiin sodan keskellä, nyt on meidän vuoro auttaa ja toivotaan vain, että naapuri ei tule nyt rajan yli, Ei kukaan lähde kotoaan huvikseen, ainoastaan silloin kun on pakko suojella esimerkiksi lapsia. Ei ole miehiä näkynyt, he taistelevat maansa puolesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841719Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721595Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881373Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701299- 57915
- 48881
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838