Hei, olen menossa keväämmällä huoltamaan 90-luvun 2t Johnsonia. En ole aiemmin noiden kanssa touhunnut, enkä tiedä tartteeko milli- vai tuuma-työkalut? Tietääkö joku palstalainen?
Johnsonit ja Evinrudet, millit vai tuumat
Anonyymi
2
86
Vastaukset
- Anonyymi
Tuumat
- Anonyymi
OMC koneissa osat on kiinni yleensä tuumakoon muttereilla ainaki jenkkimalleissa. Belgiassa valmistetuissa voi olla muttereita / ruuveja mm-mitoilla.
Sytkätulppiin käy normi tulppa-avain. Peräöljyjen vaihdossa ristipää tai talttapäinen ruuvimeisseli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614408KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522485- 1092207
- 241893
- 231652
- 301616
- 1611494
- 361265