Urakointi!

Onko kylän suurin urakoitsija unohdettu kun ei edes sitä ole keritty haukkumaan kaiken kiireen keskellä?
Omasta mielestäni auraus ja penkan poisto on tänä vuonna onnistunut, kiitos siitä ainakin!
71354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Voihan sen näinkin aloittaa.. Kohta varmaan negatiivista palautetta kymmeniä. Kannattaa nyt jo niellä tappionsa. Ei muuta kun hyvää päivää.

Äänestä

Yläkerran ukko on aina niskan päällä. Laita valitukset sinne.

Äänestä

Jalkakäytävät on erittäin liukkaat paikotellen, Sankarihauttuumaan kohdalla on lumet työnnetty ajoradalta jalkakäytävälle.

Äänestä

Järkyttävää polannetta koko keskusta täynnä ollut, nyt jo vähän kevät sulattanut pahimpia.

Äänestä
  • Niinkö on. Se tuppaa talvella tuota lunta satamaan enempi mitä kesällä.

    Äänestä

  • Hyvä että saa lihat liikettä luiden päällä..

    Äänestä

Ja olis sitä vkloppunakin voinut sohjoja vähän poistella

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko kylän suurin urakoitsija unohdettu kun ei edes sitä ole keritty haukkumaan kaiken kiireen keskellä?
Omasta mielestäni auraus ja penkan poisto on tänä vuonna onnistunut, kiitos siitä ainakin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu