Piispa Jari Jolkkonen tykkiä rasvaamassa

Anonyymi

Naamiot ovat pudonneet. Myös papeilta.

Lauantain 26.2 Savon Sanomissa Kuopion hiippakunnan piispa ja suurvaltapolitiikan huippuasiantuntija Jari Jolkkonen esittelee näkemyksiään ihmisyyden ytimestä. Nimittäin tykeistä. Ja niiden rasvoista.

Onhan se harvinaista nähdä papiston johtaja yhden kerran täysin rehellisenä. Kuin alastomana. Ilman ammatillista näyttelemistä. Ilman teeskentelyä. Ilman kimaltelevia kledjuja. Sellaisena kuin kaikki ihmiset perimmältään ovat. Pelkkänä eläimenä. Tieteellisillä faktoilla todistettuna eläimenä.

Papistonkin naamiot ovat vihdoin pudonneet. Rehellisyys pääsee nousemaan syväupoksista pintaan. Amen.

9

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulin tänään itsensä Kaikkivaltiaan Jumalan nauravan:

      Jumala nauroi Ukrainalle. Jumala nauroi Venäjälle.

      Jumala nauroi länsimaiden "objektiivisten" uutismedioiden musta-valkoiselle propagandalle ja Venäjän valheille.

      Jumala nauroi juutalaisille, kristityille, muslimeille. Jopa ateisteille Jumala nauroi.

      Jumala nauroi rabbeille, piispoille, papeille, paaville ja imaameille.

      Jumala nauroi Tooralle, Raamatulle ja Koraanille.

      Jumala nauroi sukupuolielimistään ympärileikatuille ja ympärileikkaamattomille.

      Jumala nauroi "vapaalle" markkinataloudelle, pörssikapitalismille ja kommunismille.

      Jumala nauroi Euroopan keskuspankin sekä Yhdysvaltain FED:in €€€/$$$-setelipainokoneille. Jumala nauroi pankkitietojärjestelmien digitaalinumerorahoille.

      Ennenkaikkea Jumala kuitenkin nauroi 8 miljardin ihmiseläimen pohjattomalle typeryydelle.

      Paljon muullekin Jumala nauroi. Jos kaikki Jumalan naurut vietäisiin kohta kohdalta Suomi24:n keskustelupalstalle, luulen, etteivät koko Suojelupoliisin salattuihin tietokantoihin mahtuisi ne Jumalan naurut, jotka pitäisi kirjoittaa (Joh 21:25).

      Hän ei sittenkään ole kuollut.

    • Anonyymi

      Niin.

      Myös Kim Kardashian on eläin (nisäkäs). Häneen vain on asennettu iso yhdysvaltalais-valmisteinen synteettinen perse.

      Ihmiseläin Kim Kardashian kuitenkin faktapohjalta sekä tieteellisesti todistetusti on. Maaeläin ja nisäkäs. Mielenkiintoista.

    • Anonyymi

      Eversti (evp) Martti J. Kari peräänkuuluttaa SS-näkökulmassaan (15.3) "tervettä faktapohjaista" keskustelua yhteiskunnallisiin asioihin. Se vuan passoo!

      Ja hyvähän se on, että Karikin pääsee vihdoin kunnolla pätemään ja nettoamaan rahaa ylianalyyttisillä sotajutuillaan:

      F1. Kaikki ihmiset ovat maaeläimiä (nisäkkäitä).

      F2. Ihmiseläimiä on maapallolla 8 miljardia kappaletta.

      F3. Juutalainen ammattikoomikko (näyttelijä), Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi on eläin. Kuten myös ammattisotilas Putin. Niin on myös jokainen piispa kuin itse paavikin. Tämä sama tieteellinen fakta koskee luonnollisesti myös Bill Gatesia, George Sorosta, Antti Herliniä siinä missä EKP:n ja FED:in johtoryhmääkin. Kaikki, aivan kaikki pelkkiä eläimiä. Ammattiin, titteleihin tai sosioekonomiseen asemaan katsomatta.

      Naamiot ovat pudonneet, kiitos siitä kuuluu presidentti Sauli Niinistön rehellisyydelle.

      Ihmiseläimille on koittanut "terveeseen, tieteelliseen faktapohjaan" perustuva vapaus. Lopullinen vapaus juutalais-kristillisestä aivopesusta. Ja samalla myös vapaus paikallispiispan käyttämästä uskonteeskentelijän naamiosta.

    • Anonyymi

      Vuan ollaan myö siilit pöljiä tai ainakin ketjun aloittaja.

    • Anonyymi

      Vuoa ollaa myö tosijaa oltunna pölöjiä.

      Pappiloeset ja piispaloeset kusettanneet meekälääsivä jo vuoostuhannen verran. Peenestä pitäen aevopesseet kaik kansat. Valtijon siiunaaksella. Vuo minkä ihimee tähe?

      Ommaan rahalompsaansa nuo pappiloeset ja piispaloeset ovat voostuhanne verran juaritelleet taakaloisloruloillaan. Pelkkijä ruumiitte pesijöetä ja haadankaavajia hyö alunperi ovat. Ei mittää muuta hyö oo. Ny ovat olevinnaa jottae ku on kultakledjuloiset ja teeskentelijöötten sympooleja rintapieluksisa.

      Mutta voe tokkiisa, kiitos tieteelle jotta tämäki viäryys sua oekasusa ja pappiloiset sekä piispaloeset suo maistoo takasi omia taakaloisliemijjää. Tööttömäks jootavat ku ei ympäröivää yhteiskuntoo ennee ymmärrä. Teetävät sen jälkee mitä se tööttömyys tietättää immeisille.

    • Anonyymi

      Tämän viestin aloittaja on pelkkä trolli jolla ei ole mitään tekemistä. Älä ruoki trollia trollolloo.

      • Anonyymi

        Tämä pöljän pappa on rölli.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä pöljän pappa on rölli.

        Totta, minä olen rölli ja mulla on Santalannotkossa tölli.


    • Anonyymi

      minäkin rasvasin reikäni ja byt sinne voi työntyä tykillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      3057
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      40
      2674
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1513
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1251
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      1009
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      125
      913
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      33
      829
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      29
      663
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe