On hyvä että rantaväylälle on tullut uudet kamerat. Loppui se kouhottaminen, leikitään jotain formulakuskeja.
Ranta väylän kamerat
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miksi otsikossa ei rantaväylä ole yhdyssana, mutta tekstissä on?
Vain olennainen on tärkeää, hyvin ymmärti ,mitä tarkoitettiin ja erittäin hyvä ,et kamerat asennettu saa kouhot kuskit nalkkiin JESS.
Joka risteykseen kamerat ja 1000€ sakko punaisia päin ajosta.
Eikö vasurista saa enempää sakkoja?
Kannattais muuttaa venäjälle niin olis enemmän noita sääntöjä mitä saisit sitten kieli pitkällä noudattaa kun olet noin kiimassa kaikkeen kontrolliin ja auktoriteetteihin.
Pohjois-korean kuri ja järjestys maahamme.
Normaalia mukavaa ja hyvää elämää saa ja pitääkin elää ja olla , mut KURI PITÄÄ OLLA TIETYISSÄ ASIOISSA TIUKKA JA SANKTIOT SEN MUKAISET. Silloin elämä toimii ja on kaikille turvallista . Enemmän kameroita esim. valvomaan liikennettä ja jos 2 .kin kertaa rikkoo sääntöjä niin kortti pois. Se ei päänsilittelyllä auta semmosille tyypeille.
Aivan oikein!
Ensin tulisi tehdä etninen puhdistus jotta sääntöihin sopeutumaton aines poistuisi. Sitten voisi palata edeltävien viestien ehdotuksiin.