reima palvelua

joskus aiemmin kiukuttelin reiman kalliista ja huonosta haalarista. no, tehtaalta vastattiin reklamaatiooni kahdessa viikossa joten hidasta toimintaa, mutta pyydettiin lähettämään vaate sinne kun sitä ei enää säiden puolesta tarvita. meni seuraavat kaksi viikkoa ja tuli uusi haalari vanhan tilalle! kannattaa siis kysellä jos tuote ei vastaa odotuksia/hintaansa.. niin ja homma hoitui asiakaspalautuksena eli postimaksujakaan ei tarvinnut maksaa itse.
3350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laitoin postiin, meni päivä ja seuraavana aamuna klo 9 jälk. soi ovikello, keltainen kuljetus toi uuden haalarin polvesta rikkoutuneen tilalle. Aikaa tapahtuneesta on jo kaksi vuotta ja edelleen muistelen Reimaa hymyssä suin...

Äänestä
  • Silläkö saadaan kuluttaja tyytyväiseksi, että kiikutetaan äkkiä uusi rikkoutuneen tilalle? Eikö tuotteiden pitäisi olla heti ensimmäisellä yrityksellä kestäviä. Taitaa olla Reiman kanssa muuttumassa kertakäyttöyritykseksi.

    Äänestä

  • Kura housut kirjoitti:

    Silläkö saadaan kuluttaja tyytyväiseksi, että kiikutetaan äkkiä uusi rikkoutuneen tilalle? Eikö tuotteiden pitäisi olla heti ensimmäisellä yrityksellä kestäviä. Taitaa olla Reiman kanssa muuttumassa kertakäyttöyritykseksi.

    aiemmin vaihdoimme rasaviliin kun kahdesta reimasta hajosi vetoketjut heti kättelyssä. tuosta haalarista kun purnasin sanoi useampikin että heidän mielestään laatu on heikentynyt juuri hankauskestossa.. olisi lisäksi ollut kiva tietää oliko haalarissa todella joku vika vai tuliko uusi purnauksen perusteella eli paha kello kauas kantaa pelolla?? tehtaallehan asialla ei rahallista merkitystä ole. uusi haalari on periaatteessa sama mutta ilmeisesti syksyn malli koska pieniä muutoksia värityksessä oli, kangaskin on kyllä paljon kiiltävämpi ja sileämpi. seuraava puku on kyllä taas rasavil se on varmaa!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitee +4 kirjoitti:

joskus aiemmin kiukuttelin reiman kalliista ja huonosta haalarista. no, tehtaalta vastattiin reklamaatiooni kahdessa viikossa joten hidasta toimintaa, mutta pyydettiin lähettämään vaate sinne kun sitä ei enää säiden puolesta tarvita. meni seuraavat kaksi viikkoa ja tuli uusi haalari vanhan tilalle! kannattaa siis kysellä jos tuote ei vastaa odotuksia/hintaansa.. niin ja homma hoitui asiakaspalautuksena eli postimaksujakaan ei tarvinnut maksaa itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu