Maailma on kodittomia eläimiä täynnä ja silti halutaan kasvataa lisää rotukoiria!!!! Moraalitonta!
Koirien kasvatus epäeettistä
12
278
Vastaukset
- Anonyymi
Erittäin epäeettistä, rakeille syötetään valtavat määrät muiden eläinten lihaa ja tuhotaan sademetsät ja villieläimetkion sen takia. Ei pidä lähettää Ukrainaankaan rakinruokaa, lopottaahan ne rakit pitää kuten ohje oli ja kohta lopetettava kaikki rakit. Ei maapallo kestä tuollaista määrää lihaa syöviä petoeleukoita, syövät lihaa moninkertaisesti sen mitä ihmiset.
- Anonyymi
Se liha on teurasjätettä. Syötkö itse?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se liha on teurasjätettä. Syötkö itse?
Täyttä lihaa, teurajätteitä ei saa edes käyttää ja kaikki pitää ilmoittaa mitä sisältää, ei ole edes ihraa kuten ihmisten makkaroissa. Suuri osa syöttää pelkästään filettä tai hakee leikkeleitä leipäjonosta.
Syötäväksi kelpaamaton teurasjäte taas pitää käyttää biopolttoaineeksi eikä saastuttamaan lisää rakkien jätöksinä.
- Anonyymi
Moraalitonta on myös jättää rakkiensa paskat keräämättä. Jyväskylässä ovat alkaneet opettaa suoralla toiminnalla rakin omistajia, heittävät paskat päälle tai sotkevat vaatteet, tuo tapa saisi levitä muuallekin josko oppisivat.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/42c0088d-7c9e-4481-8b8b-55e02e635776
Kieltäähän nuo sontakoneet pitäisi, käyttävät valtavat määrät lihaakin, miksei vihreät toimi?- Anonyymi
Toiminta on suoraselkäistä. Pitäisi koiransonnat syöttää omistajille.
- Anonyymi
Surkuhupaisaa toimintaa on koiran hankkineen osalta, jotka olettavat olevansa keskivertoa parempia koiranpitäjiä.
He paijaavat ja silittelevät koiraa soffalla, osa jopa suukottelee koiraa ja se on sitten erikoishyvää koiranpitoa. Saahan koira nukkua heidän kanssaan.
Koira on takkuinen ja laiha tai väärällä ruualla lihotettu.
He pitävät ulkokoiria huonosti hoidettuina vaikka karva kiiltää ja koira virkeä. - Anonyymi
Koira on niin tottunut elämään ihmisten kanssa ettei kaipaa olla koirien kanssa.
Tämän kuulee monesti koiraihmiseltä mutta kunhan kysyn miksi ei päästä koiraansa irti, juoksee kuulemma muiden koirien luokse, nähdessään toisen koiran.- Anonyymi
Saako noi koirat kunnon elämän kennelissä?
Voiko se kennelin omistaja ottaa keittiöön koko kennelin aina öisin? Mahtaa olla melkoinen vilske, jos niin on.
Suurin osa suomen koirista on lähtöisin kennelin pitäjiltä ja pitää ilmeisesti verrata ulkokoirien olosuhteisiin.
- Anonyymi
Kaikilla kennelin pitäjillä on iiiso sänky jossa koirat saavat heidän kanssaan nukkua yön. Siellä he suukottelevat ja rapsuttelevat kennelin koiria.
Ei näitä koiria voi verrata noihin raakojen ihmisten pitämiin ulkokoiriin.- Anonyymi
Ei parittelu rakkien kanssa tee niistä yhtään vähemmän vaarallisia tai vähemmän haitallisia.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708