Moi oisko ketää ketä vois hakee mulle tupakkaa jkl alueelta. Oon 13v tyttö ja ennen ku joku alkaa valittamaan nii en voi mitään että oon koukus koska kokeilin kerran ja jäin koukkuun ja nii ja oon polttanu jo pari kk. Mut oisko ketää ja jos joku voi hakee niii paljo se sit maksaa. Mut jos ketää on jkl alueelta nii laittakaa snäpit.
Mistä tupakkaa alaikäisenä?????
Anonyymi
131394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Siirry vieroituslaastareihin!
Nyt toppi, niin ei tarvi tehdä 25 vuoden kuluttua.
Herra rehtori, 80v vois ihan hyvin pysyä enemmän totuuden kaidalla kinttupolulla!
Olit 13v. poika joskus 1950 luvun alkuvuosina.
Sinulle kaksinaamainen narri meriteeraa enemmän yleisön nettitykkäykset kuin asiallisuus. Itse vastailet typeriin trolleihisi.
OK - Stalin otti syntymäseutusi sodan keinoin, mutta 420.000 heimolaistasi ei lähtenyt kanssasi trollauksen hetteisille poluille.
Tiesitkö, että tupakointi pilaa ihon, hampaat, sormet, keuhkot ja kaikkien yhteisen ilman, jota hengitämme? Muutaman vuoden kuluttua olet vanhan ruppanan näköinen. Tupakointi vie myös rahasi.
Nyt on hyvä hetki lopettaa! Lääkäri voi määrätä lopettamista helpottavaa lääkettä, jos ei muuten onnistu.
Puhu nyt herranjumala jokkekin ja sano että poltat
-13v itekki
Onko Herrallakin Jumala? Mikä se sellainen on?
Kannattiko aloittaa? On ne lapset yksinkertaisia ja tyhmiä
Älä polta tupakkaa. Olen tuntenut erään naisen sinun ikäisestä tytöstä lähtien 26 vuotta. Siitä ajasta hän on polttanut tupakkaa yli 20 vuotta. Määrä on noussut muutamasta tupakasta yli askiin päivässä.
Hänellä on huono finninen ja ihottumainen iho. Hän on ollut keuhkokuumeen vuoksi pari kertaa sairaalassa. Häntä ei hyväksytty toiseen jalkaleikkaukseen, koska toipuminen tupakoinnin vuoksi oli vaarassa. Ekan leikkauksen haavat eivät meinanneet sulkeutua.
Hän polttaa nykyään useamman tupakan putkeen. Hänen ääreisverenkiertonsa ja hapenottokyky on heikentynyt niin, että hänen nenä sinertää. Iho harmahtaa.
Hän myöhästytti lentokoneen, joka oli täynnä matkustajia, koska hänen oli päästävä tupakkahuoneeseen terminaalissa.
Mitähän vielä. Ei kannata.
Mis tuut hakee jos 20.11 2025 klo 17.00
Haloo oon 12 vuotias poika.
No läppä oli testasin vaan moikka.
Huono Provo. Kerran tupakoi niin ei jää mihinkään koukkuun ellei takki tartu naulakon koukkuun. Eli höpön löpön.
Noinkohan edes ollut mikään 13v tyttö, joku trolli huvittanut vaan itseään tuollaisella hölynpölykirjoituksella, lopettakaa se, PRKL.