Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 512 Gt.
1500 euroo haloo hei. Mut silti kamera on parasta maailmassa.
Siis tää olis kyl ihan sikasiisti
16
289
Vastaukset
- Anonyymi
Se on aika samaa tasoa kuin iPhone 13 kamera. Samsungin eduksi. Ei paljoo eroo.
- Anonyymi
Järjetön hinta maksaa kännystä. Oma tuore puhelimeni maksoi kymmenesosan tuosta ja on aivan riittävän hyvä.
- Anonyymi
Vielä järjettömämpiä ja lapsellisempia ovat tuollaiset kommentit, että kännykkä muka olisi huippukamera. Jokainen edes hieman valokuvaukseen perehtynyt tietää että se ei pidä paikkaansa.
- Anonyymi
Noil saa ihan järjettömän hienoo jälkee. Frendi osti tollasen.
- Anonyymi
Sinä ja sinun räkänokkaiset frendisi ette ymmärrä kameroista tai valokuvauksesta yhtään mitään.
Eikä se ole mikään kummakaan, koska teillä köyhillä märkäkorvilla ei koskaan ole ollut niin paljon rahaa, että olisitte pystyneet ostamaan oikeita kameroita ja laadukkaita objektiiveja.
Tuollainen lelukamera kännykkä on vain oikean kameran halpa ja huono korvike.
- Anonyymi
Minä olen päättänyt ostaa sen samsung galaxy note 22 ultran. 200 mpix kamera. 😎😎😎😎😎
- Anonyymi
Sinun vähäiset käteisvarasi eivät riitä edes sellaiseen mitättömään lelukamera kännykkään, joten joudut hankkimaan sen höpö höpö kameran operaattorin tarjoamalla edullisella osamaksulla.
Surullista sinänsä, ettet ymmärrä kameroista yhtään mitään, mutta ainahan teitä tyhmempiäkin sukankuluttajia on ollut. - Anonyymi
Sitäpä tässä odotellaan. Kysyin Suomen Samsungilta julkaisupäivää mutta eivät tienneet. Pitäis olla tämän kevään tai alkukesän aikana.
- Anonyymi
Yökuvauksessa tämä kyseinen laite ln lyömätön. Tuli kokeiltua ja tuloksena uskomatonta jälkeä.
- Anonyymi
Fysiikan lakeja mikään ei voi muuttaa. Mitättömän pienikennoiset ja heikkovalovoimaisilla kiinteillä optiikoilla varustetut kännykkä lelukamerat eivät voi kilpailla heikossa valaistuksessa paljon suurempikennoisten ja laadukkailla valovoimaisilla optiikoilla varustettujen nykyaikaisten järkkäreiden kanssa.
Jokainen normaali ihminen tietää tämän, mutta tietääkö sellainen märkäkorvainen typerys, joka luulee superzoom kameraa kinokennoiseksi järkkäriksi.
- Anonyymi
Tätä varten insinöörit ovat olemassa, että he suunnittelevat vallankumouksellisia laitteita. Myyntiluvut puhuu puolestaan.
- Anonyymi
"Myyntiluvut puhuu puolestaan."
Oletko sinä todella aivan sekaisin, vai ainoastaan lapsellinen ja typerä?
Täysin eri käyttöön suunniteltujen laitteiden myyntilukuja EI VOI verrata keskenään.
Oikeita kameroita ostetaan vain ja ainoastaan valokuvausta ja videointia varten.
Kännyköissä valokuvaus ja videointi ovat vain sivuosassa.
On aivan selvää, että vain pieni osa ihmisistä on todella aktiivisia valokuvauksen ja videoinnin harrastajia ja he ostavat yleensä oikeita kameroita.
Eihän autojen ja polkupyörienkään myyntilukuja verrata keskenään.
- Anonyymi
Pienemmällä muistilla tulee hippasen halvemmaksi.
- Anonyymi
Aivan hiton siisti luuri. Tahtoo ton heti.
- Anonyymi
Ostaisit mieluummin oikean kameran laadukkaalla optiikalla, mutta ongelmasi on se, että vähäiset rahasi eivät riitä siihen.
Eivät ne riitä edes siihen, että ostaisit tuollaisen halvan kännykkä lelukameran käteisellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit876042KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3285240Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202668Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841865Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1041682- 1121546
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1211430Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393