Se on aina vertaamassa mua muiden tyttäriin ja se aina haukkuu ja on ilkeä mulle. Tänään se oli niin julman näköinen että pelkäsin et se lyö mua. Se ei hyväksy mun lesboutta. Mun isä kuoli, se oli ainoa joka musta välitti ja se myös hyväksyi mun oman itsen. Myös mun isä silloin kun eli haaveili itsemurhasta koska se ei kestänyt tota pahaa ämmää. Mun isä on nyt poissa eikä kukaan auta tai suojele mua mun äidiltä. Oon varma et jos en oo sen silmissä täydellinen niin se tappaa viel joskus mut.
Äiti vihaa mua
12
1269
Vastaukset
- Anonyymi
Puhu jollekin turvalliselle ulkopuoliselle aikuiselle, vaikka koulun terveydenhoitajalle.
- Anonyymi
En ole enää lapsi. Ja saatiin nyt sovittua äidin kanssa jotenkin..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole enää lapsi. Ja saatiin nyt sovittua äidin kanssa jotenkin..
Jos olet iältäsi aikuinen, niin ole muutenkin. Elä itsenäistä aikuisen elämää ja irrottaudu toksisesta äidistäsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole enää lapsi. Ja saatiin nyt sovittua äidin kanssa jotenkin..
Silti olisi hyvä, jos voisit puhua jollekin luotettavalle ihmiselle. Yksinään on vaikea ottaa etäisyyttä.
- Anonyymi
Minkä ikäinen olet yli 12 vuotias tulee kuluksi jo sosaiaali virasto .Eli olit yli 12 vuotias .siitä ylöspäin vanhuuten asti. Voi tilata ajan sinne ja mennä keskustelemaan mieltä painavista asioista.Saat olla RIKAS TAI KÖYHÄ.SIELLÄ SINUA KUNELLAN JA TULET KUULLUKSI.SAAT MYÖS AVUN!( ps.voit myös mennä käymään paikan pällä varata ajan tai pyytää paikalle päivystävää sosiaali työntekijää)
- Anonyymi
Naiset saattavat olla yhtä väkivaltaisia piruja kuin miehet.
Henkisesti erityisesti. - Anonyymi
Jos sun äiti vihaa omaa lastaan joka on viaton
se tarkoittaa sitä se vihaa enempi omaa itseään ja
purkaa sen sinuun? - Anonyymi
Kun näytin muille sen mikä olen vaikutti läheisiini. Äidin kanssa puhutaan, mut yleensä vain yleisistä asioista kuten töistä tai säästä. Ei koskaan suhteista vaikka hän kovasti yrittääkin vihjailla et onko "vaihe" mennyt ohi. Isän kans välit lähentyi. Hän hyväksyy suuntautumiseni ja puhumme jopa siitä. Muu suku(joka on iso) ei oo enää missään tekemisissä kanssani mut se on heiltä pois. En oo muuttunut yhtään siitä mitä olin nuorena kaapissa. Olen nyt parempi ja varmempi minä.
- Anonyymi
Voithan sä äitis mieliks hommata mieskaverinkin. Äidit luonnollisesti tykkäis tyttären mieskamusta. Mäkin olin joskus mukavan lesbotytön mieskamu. Äitiä sitten auttelin harva se yö. Korjas äidin ja tytön välit heti.
- Anonyymi
Sä oot ällöttävä. Mä olen lesbo enkä todellakaan hanki mitään miestä! Äiti saa ihan rauhassa vihata niin paljon kun suoltaa. Mä olen lesbo ja ylpeä siitä!
En tiedä iästäsi, enkä tiedä onko tääkin vaan jonku tsoukki. Mut, jos asiat on oikeesti noin , dit haet itelles apuu ja lähet pois. Kenenkää ei tarvi kärsii henkistä tai fyysistä väkivaltaa ! Rakasta itseäsi, se on tärkeintä ❤. Kukaan, ei kukaan saa sua loukata, vaiks ois oma äiti, ni ei mitään oikeutta !!!!!
- Anonyymi
Äitini oli myös joskus tuommoinen vaikka en oo lesbo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh131916Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat351623Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli53127141000 kavallettu rahaa
uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.471237Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691205- 1101185
- 851054
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi41974- 46945
Fantasioista
Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai124936