Kaupan ainoa ratkaisu

...on että valtio maksaa enemmän maataloustukea.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

S- ja K-kauppa ennustaa tälle vuodelle "loistavaa" voittotulosta !

Röyhkeää rahastusta asiakkailta, tuottajaporras ei saa mitään !

Maataoustuottajien Konkurssiaalto pyyhkii yli koko Suomen !

Ja S- ja K- kauppiaat Repii Yli-Suuria Voittoja Kansan Selkänahasta !

Äänestä

nii, silloin ei tartte hintoi korottaa.

Äänestä
  • nii'i, antakkee rahhoo...

    Äänestä

Kauppa on tuudittautunut ajatukseen että valtio hoitaa ruokatuotannon kustannukset. Ei se ole tätäpäivää....voi hyvää päivää.

Äänestä
  • Kauppa nauraa Jopalle. Miksi kauppa leikkaisi katteitaan? Ruoka maksaa tai sitä ei ole VALTIO tajunneen asian.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

...on että valtio maksaa enemmän maataloustukea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu