Sain kilpirauhasen koe tulokset

Anonyymi

P-T4-V 18

P-TS H 3.46

Perjantaina ja tiistaina 50mikrog

Muina päivinä 25mikrog

6

1049

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihanteelliset tulokset!Mulla TSH 0,59 JA T4V 17,4,annostus 100 mg Thyroxinia 1,5 tabl.pvä

      • Anonyymi

        Samat sanat!

        Hashimoto


    • Anonyymi

      Kun täällä mainitaan AP:n tulosten ihanteellisuudesta, niin onko kyseiset tulokset ns. "tavoitteelliset?" Kysyn mielenkiinnosta, sillä minulla on lähes identtiset arvot (0,01 heitoilla) ja liuta oireita. TK:n mukaan voisi olla stressistä johtuvaa, joten avoin toki sillekin mutta jäi mietityttämään.

      • Anonyymi

        Koskaan ei pidä tuijottaa pelkkiä lukuja, vaan suhteuttaa ne oireisiin.

        Hashimoto


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koskaan ei pidä tuijottaa pelkkiä lukuja, vaan suhteuttaa ne oireisiin.

        Hashimoto

        Nepsyt löytyy ennen ja jälk. M.K. koktailit 2 vko valvomista, leptit ja ajantaju pois, sekasin ettei terppaan kykene kävellä, kirjoitin 24/7, ei väh. alkoa. T.H seeprat, niihin mindfullnessia. M.K:lta helv. Kusiaisong. mitäs näitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koskaan ei pidä tuijottaa pelkkiä lukuja, vaan suhteuttaa ne oireisiin.

        Hashimoto

        Näinhän sen pitäis vissiinkin mennä. Mulle vaan sanottiin, että kerta arvot on viitteiden sisällä, niin tulokset on hyvät. Ei sen tarkemmin avattu kyseisiä nuneroita.

        Ajattelin varata ajan uusintakokeisiin parin kuukauden päästä vaikka omasta pussista ihan varmistukseksi. Saa samalla vähän muokattua laajemmaksi ja katottua muutakin, mikäli se vois olla fiksu ja mahdollisesti omasta terveydentilasta informaatiota lisäävä valinta. Lukenut ainakin, että vasta-aineet, D- ja B-vitamiinit, kuin myös ferritiinit kannattais tarkastaa. Samalla vois koittaa, jos toisella lääkärillä olis aikaa ja halua valistaa tarkemmin niistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      59
      4462
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      159
      1435
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      160
      1387
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1371
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      250
      1183
    7. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      201
      1092
    8. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      146
      1047
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      60
      948
    10. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    Aihe