Alahovi nykyään

Joku varmaan tietää, millainen paikka Alahovi on tänä päivänä? Onko siellä kaupungin vuokra- asuntoja vai ovatko omistus asuntoja? Minkälaista porukkaa siellä asuu?

T. Joskus siellä asunut
269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rauhallinen paikka nykyään. Ulkomaalaisia on jonkun verran. Etupäässä venäläisiä. Osaketaloja etupäässä muutama vuokratalo. Osaketaloissakin on sijoittajia jotka ovat vuokranneet asunnot.

Äänestä

Kaksi taloa on kaupungin vuokrataloa tietääkseni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joku varmaan tietää, millainen paikka Alahovi on tänä päivänä? Onko siellä kaupungin vuokra- asuntoja vai ovatko omistus asuntoja? Minkälaista porukkaa siellä asuu?

T. Joskus siellä asunut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu