Minä jo synnytyslaitoksessa vuonna 1979-1981 Kalle Hermanni Adolfinpoika-poikani syntyessä (en tarkkaa syntymävuotta muista) sanoin että "Ei tuosta tuonelan mukulasta koskaan ihmistä tule" ja oikeassa olin. Hän oli syntyessään vain parikiloinen, heikko ja joka suhteessa huono ja viallinen syntymävikainen lapsi jonka olisi syntyessään pitänyt kuolla. Ei tullut ihmistä Kallesta. Tuli luonnevikainen mihinkään kykenemätön ressukka joka on ammatiltaan vain kirjastovirkailija kun hänen sisaruksissaan on esimerkiksi pappi, lääkäri, sairaanhoitaja, lähihoitaja, kirjanpitäjä ja kirurgi. Noin 5-vuotiaana hänellä todettiin heikkolahjaisuus , noin 16-18 vuotiaana epätyyppinen autismi ja 20-vuotiaana skitsofrenia. Naimisissa Kalle ihme kyllä on mutta mielenvikainen sen ämmän täytyy olla joka hänen kanssaan naimisiin suostui menemään. Lapsiakin heillä on kai 4-7 en tiedä tarkkaan kuinka monta mutta eivät nekään varmasti Kallen alulle pistämiä ole koska ei hän taatusti naisten hyvän päälle mitään kuitenkaan ymmärrä vähämielinen ressukka eikä tiedä että miten niitä lapsia alulle pistetään eli ties kenen lapsia ne oikeasti ovat. Voivat ne olla vaikka rys-sän tai muti aisen eli neeke rin alulle rynkyttämiä kuka sen tietää ja taatusti ovat vaivaisia, tylsämielisiä ja syntymävikaisia kaikki kuten Kallekin ja tämän vaimo jonka nimi on mahdollisesti Kaisa.
Poikani Kalle noin 40-42v on minulle todellinen pettymys.
6
196
Vastaukset
- Anonyymi
Olipas ikävää luettavaa. Oletko jostakin katkera?
- Anonyymi
Trolli.
- Anonyymi
Kirjastovirkailijan koulutus ammattikoulu, joko perus, tai lukiopohjalta, palkka kuntasektorilta 2 463€, valtiolta 3 775€ , saa paremmin liksaa, kun tuo lähihoitaja ja helpompi työ.
- Anonyymi
Trollihan tuo on, ja huono sellainen.
- Anonyymi
Ei hätää! ota yhteyttä sähkärillä: [email protected] niin voimme keskustella taposta!
- Anonyymi
Kirjastovirkailijan tarvittava ÄO-taso on vähintään sama kuin muilla vastaavilla kuin perusvirkailijoilla. Kuitenkin yliopistokoulutus. Olisko 108-115 se ÄO-taso, joka on soveltuvin?
Jos muistan oikein, töitä ei heille hirveästi ole tarjolla, että voi päätyä mm. myyjäksi. Eikä palkkakaan ole ihmeellinen, että et menetä mitään.
Sihteereinä, merkonomeina, töitä ei ole erityisesti tarjolla myöskään, että joku ässä olisi hyvä olla hihassa, kuten joku kielitaito.
Sun tarkoittamalle ÄO-tasolle on vaikea löytää soveltuvia töitä nykyään. Pohja 10-15%, se on iso ongelma, ja niillä kestää kauan oppia helpoimpiakaan hommia, ja laki jenkeissä ei salli heidän kouluttamista sotilaiksi, kun on kuulema liian hidasta. Asia noilla älytasoilla on vakava, eikä ole leikin asia. Erityisluokkia jne. ei taida enää olla, jossa ollaan samaten ihan kuusessa. Voit kokeilla varhaiskasvattajaksi, joka voi jalostaa sunkin luonnetta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei713348Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss1071772- 1061082
- 921042
- 60923
- 42826
Priden osallistujamäärä suuri pettymys!
Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate163820IS Viikonloppu 28.-29.6.2025
3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit57791Joku kysyy
Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g59762Kannan sinua mukanani
Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii28725