Tekopyhää paakaa

Anonyymi

oon kurkkua myöten täynnä tekopyhää paskaa, ku haukutaan muita narsisteiksi ja itse on niin hyvä ihminen. Jokainen meistä on narsisti. Ihan kaikki. Jotkut vaan peittää sen paremmin. niin minäkin tein vuosi kymmeniä, nyt en jaksa enää esittää pyhää paskaa. Oon paha, itsekäs, haluun sen näköisen elämän kuin on mieleeni, En enää miellytä ketään. lopuksi päädymme mullaksi madon syömiksi ja unohdettu Niin pieni on aika täällä maan päällä, joten elääkö sen tekopyhänä vai aitona? oon paha ihminen ja jos helvetti on olemassa päädyn sinne,mutta ainakin olin aidosti paha. Ei jaksa enää valehdella ja esittää. Oon mielummin vihattu kuin teeskennellysti rakastettu.
Eikö oo aika lopettaa muiden haukkuminen ja katsoa peiliin. puhdistautua omasta teko kuvasta.
Haluan huomioo, palvontaa, ihailua. Mua ei kiinnosta kuunnella muiden juttuja. Otan sen mitä haluun, teen sitä mikä tuottaa minulle mielihyvää. En enää koskaan aseta itseeni tilanteeseen, joka ei sovi minulle. Sanon päin naamaan suoraan mitä ajattelen. En puhu selän takana. Jos miettii aina vaan toisten tunteita, niin kukaan ei ihmisenä kehity, jos hyssytellään asioita.
Ei kukaan uskalla sanoa mitä ajattelee, kun sit kokee olevansa paha. kuka sen pahuuden määrittäää?
En pidä kiljuvista kakaroista, en mummoista, jotka on tukkeena kaupassa, en teineistä, jotka ajaa mopoilla jne jne..lopetetaan tekopaska ja ollaan aitoja narskuja.
ois hyvä jos ihminen ei osaisi valehdella tai suodattaa puhetta. Joskus joku ei vaan tykkää toisesta, jokainen ajaa omaa etuaan, jokaisella on salaisuus
Narsisti on ainakin aidosti paha. omahyväinen.
mä aioin olla jatkosakkin itseni oma herra ja muut pääsevät lähelleni jos niin haluan tai on kiinnostava.
joten lopetetaan tää tekopaska.
T: ylpeä narsisti

1

167

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En muuten ota kantaa tuohon, mutta olen samaa mieltä siitä, että kannattaa olla oma itsensä ja toimia niin kuin itselle parhaiten sopii, eikä tee mitään pelkästään miellyyttäkseen toisia ihmisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1501
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1097
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      861
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      468
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      451
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe