Kolme vaimeaa koputusta.

Anonyymi

Olin hetkisitten keittiössä juomassa vettä kun yhtäkkiä kuulin jostakin 3 hyvin vaimeaa koputusta. En tiedä ollenkaan mistä se olisi voinut kuulua koska lähelläni ei ole materiaalia josta kuuluisi niin tasaista ääntä koputtaessa ja se tuli jostain aivan ihme suunnasta. Tämä on myös tapahtunut joskus aijemmin mutten kiinnittänyt silloin siihen kovinkaan huomiota mutta nyt se tapahtui ainakin toisen kerran. Kuvittelenko vai?

9

1706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se voi olla joko todella harvinainen paranormaali merkki edesmenneeltä ihmiseltä
      tai se voi olla se että kummitus tuli ensimmäisenä mieleen ja ajattelet sitä nyt koko ajan vaikka se olisi esim: jääkaapin metalli osista kuuluva kopautuksen omainen ääni joka toistuu monta kertaa. Luulisin etteis siellä ole Paranormaalia toimintaa. Koska silloin pitäisi näkyä varjoja nurkissa ja tavaroiden pitäisi liikkua itsekseen. Tai ensimmäisiä merkkejä ovat oudot huudot keskellä yötä. Itse asun kummitustalossa ja olen huomannut että se otus joka kanssani talossani on. on ollut ihminen koska se ei halua pahaa minulle kunhan kerron sille aikeistani enkä aliarvioi sitä tai ole niinkuin sitä ei olisikaan.

      • Anonyymi

        Mitä se tykkää jos syöt hernekeittoa? Eiks pierut oo vähän niinku henkimaailmaa ja riskinä on että huitaset hengellä henkeä jos nostat kankkuas?


    • Anonyymi

      onko kerrostalo asunto

      • Anonyymi

        Kerrostaloasunto. Jos se on asumista varten, se on asunto. Höh, yksinkertaista.


    • Anonyymi

      epäilen pikkulintua ikkunan takana tai räystään alla

    • Anonyymi

      Rajan takaa ei tulla kopistelemaan. Leukaperät paukahteli siinä valehdellessa.

    • Anonyymi

      Juurikin kolme koputusta voi olla merkki henkiolennon läsnäolosta. Jos kuulet niin kysy kuka on. Jos ei vastaa niin kysy uudelleen (kolmesti).

    • Anonyymi

      Entäs kolme vaimeaa pierua ja tyrmäävä löyhkä? Onko sekin merkki henkiolennon läsnäolosta?

    • Anonyymi

      Oliko muita kotona, edes lemmikkejä? Meillä on jyrsijöitä jotka häkkinsä reunan muovikaistaletta koputtelevat hampaillaan.

      Toisaalta, olen kuullut että henget koputtavat aina juurikin kolme kertaa...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      99
      2065
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      288
      1876
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      327
      1696
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      1555
    5. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      91
      1231
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      31
      1227
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1103
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      65
      1052
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1047
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1028
    Aihe