Onko 1 litra maitoo sama kuin 1 kg ?
Litrat ja kg sekaisin
20
1369
Vastaukset
- Anonyymi
Maidon tiheys on tavanomaisesti 1,028-1,034 g/ml. Tiheys vaihtelee maidon koostumuksen mukaan. Eli litra maitoa painaa siis 1028 g - 1034 g .
- Anonyymi
Juuri niiiii 👍👍👍👍👍
- Anonyymi
Litra vettä painaa melkein tasan kilon.
- Anonyymi
Kysyppä gaykaveriltasi, siis camolta ! 🙈🙈🙈🙈🙈🙉🙉🙉🙉🙉
- Anonyymi
Sumiloffilta saa spermaa litran pulloissa jos jotakuta kiinnostaa, siittiöt kylläki kuolleita ja kehitysvammasii.
- Anonyymi
Tuntuiko että maksoit turhasta ? 🤣🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Päälärilläkö haet ? 🙉🙉🙉🙉🙉🙉
- Anonyymi
Parhaiten selviää ero pudottamalla litran maitoa varpaille ja kilon maitoa toiselle varpaalle. Jos ei huomaa eroa niin yhtä painavia ovat.
- Anonyymi
Montako kiloa päähäsi pudotettiin, eron normaali ihmiseen kyllä huomaa.
- Anonyymi
litra on 700gr
- Anonyymi
1 kilometri on 1,6 mailia !
- Anonyymi
Kumpi painaa enemmän, kilo höyheniä vai kilo lyijyä?
Tien toisella puolella on viisi puuta, toisella kuusi. Montako puuta on yhteensä?- Anonyymi
Hyvää päivää.
- Anonyymi
Eikö ookkin mukavaa kun tuet taas kilahti tilille?
- Anonyymi
Kumpi painaa enemmän kilo rautaa, vai kilo höyheniä.
- Anonyymi
Se kulho painaa enemmän missä ne höyhenet on ja raudat🤪
- Anonyymi
Minne nämä hauskat veikott ovat eksyneet, puujalka vitsejä kaivataan...
- Anonyymi
Pallopää tietää nämä kreatiinin kans suhteet millä sekotella
- Anonyymi
Veden kiehumispiste on 90 astetta, vai oliko se kuitenkin suorakulma.
- Anonyymi
Kumpi on pohjoisempana vai etelä?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit475362Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144650Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483859KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1743254Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142546Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212302Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182138Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1522042- 1251960
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241489