Varsinainen kaupunki

2 ruokakauppaa ja 1 pankki
191388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Miten pankin käynee. Mutta mihin unohdit mm kampaamot, hierojat, kirpparit ja etenkin lukuisan pizzapaikkatarjonnan?

Äänestä

Meillä puhutaankin edelleen kirkonkylästä.

Äänestä

Mihin nykypäivänä pankkikonttoria tarvitaan? Kaikki hoituu netissä ja allekirjoituksetkin voi tehdä sähköisesti.

Äänestä

Onhan täällä kaksi kaupunginosaakin, Kitee ja Kesälahti.

Äänestä
  • Joo. Kesälahen ketto. Luuserien lummi.

    Äänestä

Kohta ainoastaan kauppa

Äänestä
  • Äsh. Siis yksi ?

    Äänestä

Huhun mukaan K kaupalle etsitään uutta yrittäjää

Äänestä
  • Kekäleenkin piti lopettaa jo ajat sitten saman luotettavimman (?) tietolähteen mukaan.

    Äänestä

No on niitä vaatimattomampiakin pitäjiä aika lailla jos ruppeet miettimään!

Äänestä

Kannattaa öyhöttää joka käänteessä kun on kerran kaupunki.

Äänestä

Hyvässä seurassa ollaan, varsinaisten kaupunkien joukossa. Mutta pyritään etiäppäin eikä valiteta. Ken vaivojansa vaikertaa on vaivojensa vanki, pitää näköjään tunnuslausekin lainata Ilmajoelta.

Äänestä

Kesä asukkaat valtaa kohta kitteen ja juovat kaikki ponutkin joka laarista!🤪

Äänestä

Poteroita voi alkaa kaivelemaan jo valmiiksi, jos alkaa härdelli?😂😅

Äänestä

Onneks kiteellä on teboil!

Äänestä
  • Joo. Toverien huolto pelaa.

    Äänestä

Pankkiautomaatteja kannattaa käyttää, ettei katoa automaatit kokonaan, 2 kpl koko kylässä, ja toinenkin vain Kupiaisen aukioloaikana. Joensuu taitaa olla seuraava lähin paikka.

Äänestä
  • Eikös rahaa saa kaupoistakin korteilla? Kupsassa saa olla tarkkana, milloin edes hyväksyy kortin syötön.

    Nostomaatit ja käteinenkin katoavat,asukkien toivotaan siirtyvän ja keskittyvän kasvukeskuksiin, maaseutu autioitukoon. Ellei suuntausta muuteta tai se muutu - pakosta tai ihmisten käytöksen/vaateiden vuoksi.

    Äänestä

Löytyyhän Suomesta jotain 20-30 hienompaa kaupunkia. Miksi Kitee ei ole paras ja isoin kaupunki?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

2 ruokakauppaa ja 1 pankki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu