2 ruokakauppaa ja 1 pankki
Varsinainen kaupunki
Anonyymi
191388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Miten pankin käynee. Mutta mihin unohdit mm kampaamot, hierojat, kirpparit ja etenkin lukuisan pizzapaikkatarjonnan?
Meillä puhutaankin edelleen kirkonkylästä.
Mihin nykypäivänä pankkikonttoria tarvitaan? Kaikki hoituu netissä ja allekirjoituksetkin voi tehdä sähköisesti.
Onhan täällä kaksi kaupunginosaakin, Kitee ja Kesälahti.
Joo. Kesälahen ketto. Luuserien lummi.
Kohta ainoastaan kauppa
Äsh. Siis yksi ?
Huhun mukaan K kaupalle etsitään uutta yrittäjää
Kekäleenkin piti lopettaa jo ajat sitten saman luotettavimman (?) tietolähteen mukaan.
No on niitä vaatimattomampiakin pitäjiä aika lailla jos ruppeet miettimään!
Kannattaa öyhöttää joka käänteessä kun on kerran kaupunki.
Hyvässä seurassa ollaan, varsinaisten kaupunkien joukossa. Mutta pyritään etiäppäin eikä valiteta. Ken vaivojansa vaikertaa on vaivojensa vanki, pitää näköjään tunnuslausekin lainata Ilmajoelta.
Kesä asukkaat valtaa kohta kitteen ja juovat kaikki ponutkin joka laarista!🤪
Poteroita voi alkaa kaivelemaan jo valmiiksi, jos alkaa härdelli?😂😅
Onneks kiteellä on teboil!
Joo. Toverien huolto pelaa.
Pankkiautomaatteja kannattaa käyttää, ettei katoa automaatit kokonaan, 2 kpl koko kylässä, ja toinenkin vain Kupiaisen aukioloaikana. Joensuu taitaa olla seuraava lähin paikka.
Eikös rahaa saa kaupoistakin korteilla? Kupsassa saa olla tarkkana, milloin edes hyväksyy kortin syötön.
Nostomaatit ja käteinenkin katoavat,asukkien toivotaan siirtyvän ja keskittyvän kasvukeskuksiin, maaseutu autioitukoon. Ellei suuntausta muuteta tai se muutu - pakosta tai ihmisten käytöksen/vaateiden vuoksi.
Löytyyhän Suomesta jotain 20-30 hienompaa kaupunkia. Miksi Kitee ei ole paras ja isoin kaupunki?