Kerro mielipiteesi liittyen vankeinhoitoon ja vankeihin Suomessa. Onko vankien olot liian hyvät? Mitä huonoja puolia vankeinhoidossa on? Entä mikä on hyvin?
Mitä mieltä olet suomalaisesta vankeinhoidosta?
4
155
Vastaukset
- Anonyymi
Mielestäni olot ovat aivan liian hyvät, vettä ja leipää vaan vangeille jotka sen ansaitsevat
- Anonyymi
Noin 2010 ja vuosia sen jälkeen vangit Suomessa määräsivät eliitin ja poliitikkojen tavoitteita. Kehitys huipentui vuonna 2013, kun vankien suojelija Saara onnistui jumittamaan Jari Aarn ion.
- Anonyymi
Vankilat pitää hankkia hieman isommat televisiot selleihin ja pleikkarit. Osastoille omat saunat, minne voisi mennä silloin kun haluaa. Avolaitoksia saisi olla enemmän. Muuten on aika hyvät palvelut, tosin lääkäriin pääsy on hidasta, joskus joutuu viikon odottamaan. Kesällä olisi mukava käydä uimassa(ainakin pitkätuomioiset).
Nais pamppuja on tullut vankiloihin töihin, mutta enmmän vielä saa tulla.- Anonyymi
Johtuuko ukrainan tilanne suomalaisien vankien royhkeydesta?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998