Meidän naapuri on hullu traktori-mies.Meidän pihan läpi kulkee tie,näin keväisin kun nurmikko on tuollaista vähän märkää niin hän ajaa täyden traktori kuorman kanssa siitä yli, ja sen jälkeen nurmikko ei ole erityisen hyvä kuntoinen.Hänellä on myös hyvä tapa ajaa joka vuosi "paska-rallia" äitienpäivän aikoihin ja ei se haju niin erityinen ole.Eikä se vauhtikaan niin hiljainen ole,jos meillä on pieniä vieraita heitä ei voi päästää lähelle tietä,koska ei tiedä mitä traktori-miehellä liikkuu päässään...Eikä siinä vielä kaikki,meillä on kaksi kissaa
joiden yli hän yrittää ajaa traktorillaan...Olen myös kuullut että hän on ampunut toisen naapurimme kissoja haulikolla!
joiden yli hän yrittää ajaa traktorillaan...Olen myös kuullut että hän on ampunut toisen naapurimme kissoja haulikolla!
Vastaukset 2
Vanhimmat
no haistata paskat sille ja potki traktori romuksi...
Että oikein ajaa paskaa äitienpäivänä tai viikko ennen ja jälkeen, eihän tuollainen sovi. Kirjoita EU:lle, sieltä ne lannanajomääräykset tulevat, oletko miettinyt, että kenties ansaitsee elantonsa.
Miten tiellä voi olla nurmikkoa, joka menee pilalle?
Voiskohan lapsille sanoa, että eivät mene tielle.
Kyllä pitää saada hoitoon, jos oikein kyttää traktorilla, että koska ne kissat tulee ja haulikonkin omistaa (huhujen mukaan). Mitähän jos keskustelisit traktorihullun kanssa vai eikö ole pokkaa, haluat vain itse kehitellä kauhistuttavia asioita, kiva kertoa täällä ja sukulaisille.