2026 alkaen Audi toimittaa McLarenin moottorit.RedBull moottoritoimittaja on Porsche.
Audi ja Porsche F1-sarjaan.
14
958
Vastaukset
- Anonyymi
Audi ostaa McLarenin?650 miljoonaa $ tarjous on tehty.
- Anonyymi
Sitten redbull tipahtaa taas hännille, onneksi on piiitkä sopimus perstapilla. En usko että McLaren myy tallia, ei ainaaan tuolla hinnalla ja tuskin ollenkaan.
- Anonyymi
Taitaa tullakin Audi Alfa Romeolle moottorin toimittajaksi, toivottavasti kun Ferrari ei anna yhtä hyviä moottoreita muille. Saattaa tosin olla ongelmia Audillakin ennen kuin saavat toimimaan kunnolla.
https://www.suomif1.com/2022/04/onko-valtteri-bottas-saamassa-uuden-moottorin-taysin-eri-valmistajalta-he-sopisivat-tanne-hyvin/ - Anonyymi
Nyt alkaa olla varmaa, Alfa Romea katoaa ja Audi tilalle.
https://www.is.fi/formula1/art-2000009023637.html
Ihmetyttää miksi nin kova tunku formuloihin eikä ralliin, vaikka tulisi halvemmaksi ja olisi lähempänä katuautoja, tuskin kukaan monikaan omaa autoa formuloiden perusteella ostaa. - Anonyymi
Eikös Audi kuulemma aio ostaa 50 prosenttia Red Bullin osakkeista 2026?
Porche aikoo valmistaa voimanlähteitä Red Bullin kanssa 2026.- Anonyymi
En ole kuullut, mutta tuskinpa koko Red Bullista vaan tallista?
- Anonyymi
Vaan eipä sitten tullutkaan Porschea Red Bullille. RB tarkasteli tilannetta ja totesi, ettei Porschella ole sellaista annettavaa, mitä heidän omassa moottoriprojektissaan ei olisi. Nyt aikovat kysyä Hondalta yhteistyötä sähköisellä puolella (koska Honda ei enää panosta polttomoottoreihin ja koska RB palkkasi Hondan insinöörit jo muutenkin).
- Anonyymi
Porsche olisi ollut hyvä kumppani ja tuonut uskottavuutta, rahoitusta ja pitkäjänteisyyttä projektiin. Red Bull on tässä kuviossa se häviävä osapuoli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Porsche olisi ollut hyvä kumppani ja tuonut uskottavuutta, rahoitusta ja pitkäjänteisyyttä projektiin. Red Bull on tässä kuviossa se häviävä osapuoli.
Joo, budjettikatto kolkuttelee Red Bullille kyllä. Paras taitaisi olla jos Honda muuttaisi mielensä.
- Anonyymi
Alkaa olla Bottaksenkin tallipaikka vaarassa kun omistaja vaihtuu eikä tulosta synny. Ei auta moinivuotinen sopimus eikä ykköskuskina olo. Auto ei ole varmaankaan ole huippuhyvä, mutta Zho voittaa jo aika-ajoissa ja välillä kilpailuissakin.
- Anonyymi
Bottas eläköityy ensi kauden jälkeen, jäähdyttely jo menossa.
- Anonyymi
Nyt se on varmistunut, Audi toimittaa Sauberin moottorit. Saapa nähdä päihittääkö Mersun ja onko Bottas vielä tallissa.
https://www.iltalehti.fi/formulat/a/a7d15546-0f7e-4fbd-9bda-9c4156cbd76e- Anonyymi
Eiköhän tuolloin ole jo uudet jannut puikoissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän tuolloin ole jo uudet jannut puikoissa.
Bottaksen pitäisi harjoitella lähtöä, epäonnistunut lähes joka kerran, eikä voi olla autossakaan vika kun tallikaverilla onnistuu. Voi olla että saksalaiset haluaa Mickin joka tapauksessa, vaikka siitä tuskin tulee koskaan Ralfia parempaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073556Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133226Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92145Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411960Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721143
- 741120