Olen 15 vuotias nuori ja minulla on ADHD lääkitys aloitettu noin 3 kuukautta sitten, tiedättekö että onko vaarallista jos juo kaksi isoa energia juomaa lääkkeen vaikutuksen alaisena?!?!? Noin parituntisen sitten jois kaksi tölkkiä energia juomaa ja nyt on tosi väsynyt olo ja jalat ja kädet tärisevät!!!! En voi kertoa tästä vanhemmilleni koska he suuttuisivat todella pahasti!!! Joten voisiko joku kertoa että onko tämä vaarallista?!?!?!
ADHD lääkkeet + energiajuoma
2
7395
Vastaukset
- Anonyymi
Et kertonut mikä lääke sinulla on käytössä, mutta ainakin omalla kohdallani metyylifenidaatti (concerta, medikinet) ja kofeiini aiheuttaa juurikin kuvailemasi olon. En usko että on kovin vaarallista. Varmaan itsekin nyt tiedät ettei kannata juoda energiajuomaa jos on ottanut ADHD-lääkkeen.
- Anonyymi
Minä olen alloittanut adhd-lääkkeen syömisen jo viikko sitten. Tänä aamuna otin adhd-lääkkeen ja käväisin kaupassa ostamassa mega frocen ja olen nyt koko ajan miettinyt koulussa että mitäköhän siitä tapahtuisi, jos joisin sen täällä koulussa kesken välitunnin. Haluaisin tietää että mitä siitä tapahtuisi!! koska pelkään että minä oksentaisin sen takia. Joten voisiko joku teistä ihmisistä kertoa minulle että mitä siitä tapahtuu jos juo yhden energia juoma tölkin koulussa. KERTOKAA PLIIS MULLE ETTÄ MITÄ SIITÄ TAPAHTUU!!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15010919
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452423- 302123
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131691Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421524Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301231Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892