Työllisyystilanne....

Onko se ihan käytännössä itsemurha taloudellisesti, jos opiskelee terkkariksi? Tarkoitan töiden kannalta.
Kuinka hyvin th saa sh:n töitä, jos ei ole tarjolla muuta työtä?
2490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Terveydenhoitaja on koulutukseltaan sekä sairaanhoitaja että terveydenhoitaja. Neljässä vuodessa hankit itsellesi niin ikään kaksi tutkintotodistusta; sinut rekisteröidään sekä laillistetuksi sairaanhoitajaksi että laillistetuksi terveydenhoitajaksi. Koulutus antaa siis valmiudet hoitaa sekä sairaita että terveitä. Olet siis valitsemassa kahdesta tutkinnosta laajempaa. Mielestäni varsin fiksua. Terveisin tuleva terveydenhoitaja =)

Äänestä

Itse opiskelen terveydenhoitajaksi. Työllisyystilanne on tosi hyvä. Ja tosiaankin on aika kiva että saa kaksi tutkintoa: sairaanhoitaja ja terveydenhoitaja. Opiskeluhan pohjautuu sairaanhoitajan opintoihin, mutta loppu vaiheessa terkkarit tekevät oman alan harjoitteluita ym.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys... kirjoitti:

Onko se ihan käytännössä itsemurha taloudellisesti, jos opiskelee terkkariksi? Tarkoitan töiden kannalta.
Kuinka hyvin th saa sh:n töitä, jos ei ole tarjolla muuta työtä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu