Periaatteessa hyviä

Anonyymi

mutta muutama asia ihmetyttää. Miksi sieltä otetaan pois sisältöä ja toisessa kohtaa laitetaan takaisin? Eikö ne vaan voi olla siellä? Miksi niitä poistetaan?
Miksi siellä on sellaisia sarjoja joista puuttuu ensimmäisiä jaksoja tai kausia missä ne on ja miksi? Eikö ne voi olla siellä palvelussa kaikki ja jos ei voi niin miksi ei miksi ne muut jaksot on siellä sitten?
Miksi niiden kaikkien hakujärjestelmät on kankeita?
Miksi jos selaa youtubea ja menee videoiden kautta toisiin videoihin ja sitten painaa taakseppäin näppäintä ponnahtaa ihan alkuun missä oli eka video eikä siitä selatusta videosta yhtä taakseppäin? Miksi youtube on täynnä mainoksia ostaako joku nyt muka enemmän kun näkee joka ikisessä paikassa mainoksen? Minusta se on palvelun huonontamista ja suoranaista kiusantekoa. Onneksi edes takaisin taakse päin renkkaamalla pääsee eroon mainoksista eikä niitä myöskään tule nähtyä.

Mainokset on samanlainen turn off kuin se että menet kauppaan sieltä hyökkää myyjä kimppuun eikä suostu poistumaan vaikka mitä sanoisit. Luulee vaan että kun tarpeeksi kauan jankkaa hän myy mutta eipä myykkään. Lähden kaupasta enkä palaa sen jälkeen ja ostan ostokseni muualta missä saa olla rauhassa. Mainokset ei myöskään vaikuta minulle niin että menisin heti ostamaan tavaroita tai olisin materialisti jonka on pakko saada kokoajan jotain. Ei ostan tarpeeseen.

1

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Miksi sieltä otetaan pois sisältöä ja toisessa kohtaa laitetaan takaisin?"

      Siksi että musiikki - ja filmiteollisuus haluaa myydä CD-, DVD- ja BlueRay levyjä jotka sisältävät musiikkia, TV-ohjelmia ja -sarjoja ja Elokuvia tai muuta myytäväksi käypää kuten vaikka dokumentit..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      131
      4665
    2. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3460
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      30
      3393
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      49
      3230
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      3015
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      19
      2594
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2325
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2239
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe