Siis kun en pelaa tai käytä tietokonetta eli se on sammuksissa ja sitten siinä välissä netti on katkennut kun en ole käyttänyt sitä ja sitten menen uudelleen taas käynnistämään niin sitten näppäimistöön eikä hiireen syty mitää valoa vaikka tietokone on päällä ja näytölle ei tule mitään kuvaa vaikka sekin on päällä niin jos joku osaisi auttaa OLISIN TODELLA KIITOLLINEN Että mitä pitäisi tehdä??
Osaisiko joku auttaa vähän oon avun tarpeella
Anonyymi
1
191
Vastaukset
- Anonyymi
En ole nero en alan ihminen. Kun tietokoneeni tökii ja hautilee minulle. Otan kinteälaajakaista töpselin seinästä pois ja irotan myös kaikki johdot oli käytössä läppäri tai se laatikko ja näyttö.Annan vaikka olla ilman johtoja,vietaa 1h. Laitan ne takaisin koneseen. Käynistän koneen ja kone taas toimmi. Hirn suhteen jos valo ei syt menen saiturin pörsiin ostaa uuden hiiren ,johan toimii.Hireni on aina halpistuetteita.Oli ne halpoja tai kalitaa,aikansa elävät ja vaihton!Nissä kun paketissa ei ole vimeistä myntipäivää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302826Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081827Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731320- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431228Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311018
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa971007