Loppuunmyynti ilmoituksia taas Kannuksessa. Taavetti ja Tiina sekä P. Tiilikainen ilmoittivat paikallisessa aviisissa loppuunmyynnistä. Isot kaupparyhmittymät pystyvät pitämään liikkeen auki nykymenolla missä hävikki kasvaa suhteessa seurueisiin. Paikallisen K-kaupan edustalla seurasin kuinka kaupasta tultuaan viereiseen autoon lastattiin ostokset hameen alta.
Taas lisää tyhjiä tiloja
17
1865
Vastaukset
- Anonyymi
Muutama vuosi vielä niin Kannuksen vuoden yrittäjäksi valitaan lakerinmyyjä.
- Anonyymi
Sulla on sitte aikaa seurata missä hameväki liikkuu?
- Anonyymi
Usein joudun kauppaan tai apteekkiin mennessä odottamaan että invapaikka vapautuu heidän käytöstään oikeasti sitä tarvitsevalle niin valitettavasti näen näitä seurueita ja Kannuksessa tämä on hyvin tavanomaista.
- Anonyymi
Invapaikkoja on useampi, joka kaupassa. Mee toiseen ruutuun.
- Anonyymi
Venäläisen ja mustalaisen pitäisi saada poistaa aina tavatessa ei siitä kukaan välittäisi. Eiköhän se aika pian tule.
- Anonyymi
Oot varmaan tosi onnellinen ihminen😆😆
- Anonyymi
Mustalainen kyllä. Ei venäläistä koska ei ole vastuussa Putten järjettömyyksiin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mustalainen kyllä. Ei venäläistä koska ei ole vastuussa Putten järjettömyyksiin
Kyllä ne on vastuussa.
- Anonyymi
Minkä nuorena varastaa sen vanhana omistaa sanoo mustalaisten sananlasku.
- Anonyymi
Miksi kaupunki majoittaa näitä seurueita vuokra asunnoissa? Museokankaalla yksityisellä tyhjiä asuntoja näille missä ei asu työssäkäyviä veronmaksajia. Siellä voisivat mölytä ja huutaa öisin.
- Anonyymi
Hiljasta on ollut koko talven.
- Anonyymi
Se on melkein aivan sama mistä täällä aletaan keskustelemaan,
- Anonyymi
Onko taavetti ja tiina vielä auki??
- Anonyymi
Kesä tulee ja mannet lisääntyy. Lisää vartijoita kauppoihin ja varokaa liikenteessä ne ei selvinpäin ajele se nähtiin viime kesänäkin.
- Anonyymi
Taas minun pitää ottaa kantaa tähänkin asiaan,mutta sen sanon että tälläuset pienet kivijalka liikkeet joutuvat lopettamaan koska pitävät liian kovia hintoja siinä syy etteivät he pärjää markkinoilla.Netistä saa tavaraa paljon halvemmalla ja siellä on kilpailua laittaa vaan mitä tarvii ja postipoika tai tyttö tuo tuotteen kotiin,voi vaikka autoon tilata renkaat niin sieltäpä ne tuodaan klantaen kotiovelle asti hymyillen hehh
- Anonyymi
Näin me maalaiset ajattelemme. Ennen myymäläauto vei voitot naapurikuntaan nyt postimyynti ulkomaille. Tuulimyllyistä saadaan verotuloja ja niillä saadaan elätettyä näitä seurueita. Nyt vain kahdessa vuorossa teemme ikkunoita ja pakkaamme makkaraa niin turvaamme peruspalvelut myös näille alati juhlavaatteissa viihtyville.
- Anonyymi
On sulla ongelma. Mitä välii? Elä omaa elämää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910311Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016285Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945817Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088