Aikaisemmassa keskustelunavauksessani väitin lihavia räävyttömiksi suustaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000194&posting=22000000008012575
Tuossa alapuolella on "VarmaTieto" nimimerkin asiallinen kertomus ja ilonpurskaus omasta taistelustaan lihavuuttaan vastaan.
Kuinka siihen ovat lihavat vastanneet !!!
Asiattomilla suunsoitoillaan ja perustelemattomilla herjauksillaan !!
Väitän siis edelleen, että vain lihavat ovat h**vetin asiattomia ja moukkamaisia verbaalisessa ilmaisussaan.
Ihmettelen tuota! Ihmettelen todellakin!
Lieneekö "kusipäisyys" todellakin lihavuuteen kiinteästi liittyvä ilmiö??
juu... lihavat on leppoisia... ;D
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000194&posting=22000000008012575
Tuossa alapuolella on "VarmaTieto" nimimerkin asiallinen kertomus ja ilonpurskaus omasta taistelustaan lihavuuttaan vastaan.
Kuinka siihen ovat lihavat vastanneet !!!
Asiattomilla suunsoitoillaan ja perustelemattomilla herjauksillaan !!
Väitän siis edelleen, että vain lihavat ovat h**vetin asiattomia ja moukkamaisia verbaalisessa ilmaisussaan.
Ihmettelen tuota! Ihmettelen todellakin!
Lieneekö "kusipäisyys" todellakin lihavuuteen kiinteästi liittyvä ilmiö??
juu... lihavat on leppoisia... ;D
Vastaukset 11
Vanhimmat
no voihan jeesus. Kuinkas pahoja johtopäätöksiä arvon herra vedät jonkun idioottimaisen keskustelupalstan perusteella? Onko se koko sun elämä, häh?
Tälle palstalle kirjoittajat on typeriä = kaikki lihavat on typeriä?? Käyttäsit vaikka joskus niitä aivonrippeitäs...
...typeryyttä esiintyy vain pääasiassa lihavien kommenteissa?
Jos joku puhuu asiallisesti mutta kriittisesti lihavuuden haitoista niin lähes poikkeuksetta siihen vastataan täysin asiattomilla törkeyksillä.
Kyllä on läskit ilkeitä ja kateellisia VarmalleTiedolle, joka on palstan ilopilleri ja sympaattinen tsemppari!
Sori nyt vaan, mutta sitä saa mitä tilaa, ja VarmaTieto on tilannut just tätä. Kysymys ei ole lihavien räävittömyydestä taikka tyhmyydestä, vaan luonnonlaeista! Eihän tuommosta mulkvistia kestä kukaan! (Eikä sinun kaltaistakaan!)
Olen ilokseni huomannut, että kun lihavilta loppuu asialliset ja perustellut vastaukset vaikeisiin/kriittisiin kysymyksiin, niin he jatkavat keskustelua kuitenkin vain puhtaalla ilveilyllä ja suunsoitolla.
Todella aikuismaista. Todella!
Itse voin kertoa mielipiteitäni pyrkimättä loukkaamaan ketään henkilökohtaisesti.
Mitenkö?
Siten, että väittämäni voin perustella ja johdonmukaisesti argumentoida.
Mitä lihava tekee? --> "haistattaa vi*tua" koska ei muuhun kykene.
"Itse voin kertoa mielipiteitäni pyrkimättä loukkaamaan ketään henkilökohtaisesti."
öhöhöhöhöö...
Arvoisa nimim. seurailija., olet siis stsekin lihava ja rääväsuinen. Miksi et tee sille asialle mitään? Näyttäisit edes muille kanssakarsijöillesi hyvää esimerkkiä joko siisitmällä tekstisi tai laihduttamalla. Se saattaisi näet helpottaa ja vähentää paineita muita kohtaan.
"Lieneekö "kusipäisyys" todellakin lihavuuteen kiinteästi liittyvä ilmiö?? " -Tähän kysymykseen osaat varmaan itsekin lihavana vastata kaikkein parhaiten. Odotan vastaustasi.
Kiitos :)
Itse en omissa kirjoituksissani koskaan kohdista keksittyjä olettamuksia toisista palstallaliikkujista, kuten sinä juuri teit.
Suurkiitos loistavasta esimerkistäsi rääväsuisuuden suhteen ! :D
...enää provosoitua.
Tässäpä todiste siitä, että ainakin "seurailija" ja "boored" ovat yksi ja sama neropatti: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000194&posting=22000000008068878
On varmasti vaikea muistaa viestin loppuun asti, mitä nimimerkkiä olikaan taas käyttämässä. ;)
Hurjan kehittynyt lukutaito sinulla.
Olenko koskaan viesteihini kirjoittanut nimimerkkiä loppuun? En...ellen jostain erityisestä syystä ole sitä sinnen nimenomaisesti tarkoittanut.
Olet varmaan ainoa joka ei käsittänyt, että tuo nimimerkkini "boored" oli siellä totaalisen tarkoituksella.
Pian väität myös eilen keksineesi, että maapallo on sittenkin pyöreä. ...uuuu. Olet oikea nero xD
Niin, Seurailija ja Boored (pitäisi kirjoittaa oikeasti bored) ovat sama nimimerkki. Ja Boored on kirjoittanut tänne AIVAN HIRVEITÄ TÖRKEYKSIÄ muun muassa naisista. Ja nyt sitten jeesustelee toisella nimimerkillä!
Todellista messiasainesta... ensin väittää, että ei tee perusteettomia johtopäätöksiä muista kirjoittajista, ja kappas, mitä sitten tapahtui, kun hieman tökkäisi. :) Hupaisaa kyllä katsella, miten koira kiemurtelee kun kalikka kalahtaa. Jospa ihmiset pikkuhiljaa tajuaisivat jätttää mokoman sivupersoonineen omaan arvoonsa, ja keskustelu voi jatkua hieman asiallisemmilla vesillä.