Rytmihäiriö

Anonyymi

Olen jo 54 - v mies ja nyt vasta pari viikkoa sitten sain ekaa kertaa rytmihäiriö-tuntemuksia. Yöllä heräsin muljahteluun ja sitä seuraaviin nopeisiin sykkeisiin. Tätä jatkukin sitten n. minuutin välein puoleen päivään saakka.
Seuraavaa kertaa sai oottaa viikon..
Tänään on ollut vähän erilaista. Kun kävelen ja meen vaikka makuulle vasemmalle kyljelle , niin alkaa outo muljahtelu. Joka toinen syke heikompi. Sykemittarikaan ei tunnista vaan näyttää lukema 35. Ja kun nousee, niin kaikki normaalia ja syke 70. Onko muilla vastaavanlaisia? Normi ekg ja verikoe otettu.

4

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lääkäriin, ennenkuin tulee verihyytymä joka tukkii suonen vaikkapa päässä

      • Anonyymi

        No minä taas en ottanut rokotteita ja sairastin koronan,taustalla sydänsairaus,ja tahdistin,onneksi.Sillä se taas kerran pelasti minut!Korona aiheutti sydämessä myrskyn,joka meinasi viedä hengen..pari viikkoa sairastimisen aiheutti tiheälyöntisyyskohtauksia,eteisvärinäksi meinasivat..vieläki,kun iltaisin meen nukkumaan,alkaa takoa hulllun lailla,mutta jämerän rytmihäiriölääkkeen ansiosta rauhoittuu.Saapa nähdä selviääkö tästä..


    • Anonyymi

      Onkohan älykelloa, joka herättäisi eteisvärinän alettua? Kyllä älykellot unta seuraavat mutta se eteisvärinä? Kello voisi näyttää EKG:n ja jos aihetta niin taksilla ensiapuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1498
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1411
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1159
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe