Kepumafiaako ?

Puolangan keput ovat kuin barbaarinen rosvojoukko, viekkaudella ja vääryydellä vetävät kölinalta kaikkia kyläläisiä.
161006
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

En ole kepulainen, mutta väitteesi on täyttä huu haata!

Äänestä

En minäkään ole Kepulainen muuta jollain tuntuu olevan sairaaloinen viha Kepulaisia kohtaan. Hakeutus hoitoon reppana.

Äänestä
  • siis kaappikepuja oletan, olkaahan kaapissa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    siis kaappikepuja oletan, olkaahan kaapissa

    En ole kaappikepulainen, enkä kaappijuoppo!

    Äänestä

On tällä aloittajalla paha olla. Voi raukkaa. Olen kokoomuslainen, eikä minua huoleta muut.

Äänestä
  • Jopa juttu, bhuahaahuhhuu otan osaa, koska aloittaja ja kommentoija ovat varmaankin kokoomuslaisia. kysymys on sitten Puolangan kokoomus? kunnan surkeimpia epäonnistuneita pyrkyreitä.

    Äänestä

  • Puolangalla on toisaalta helppo nyt olla kokoomuslainen, kun kokoomusvaltuutettuja ei ole, eli voi tavallaan vastuuttomasti huudella. Toivottavasti ja varmastikin tulevaisuudessa tulee kokoomukseltakin hyviä kuntapäättäjiä Puolangalle. Jännää on nykyisin Puolangalla, että kepu on suurin kuntapuolue vielä, mutta ei löydy enää kepulaisuuden tunnustajia. Kepukin olisi oma ja toivottukin osansa politiikkaa tulevaisuudessakin, mutta nyt pitäisi osoittaa osaavuutensa kansan eduksi niin kunta kuin valtakuntapolitiikassa. Kohta on kepun osalta juna mennyt, kun eivät arvostaneet omavaraisuutta, eikä maataloutta. Ei kepu nykyisillä päätöksillä aja kuin puolueensa palkoilla olevien asiaa.

    Äänestä

Kyllä se aloittaja rauhoittuu kun pääsee valtion maita raivaamaan

Äänestä
  • Raivaaminen ? kerropas mitä se tarkoittaa ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Raivaaminen ? kerropas mitä se tarkoittaa ?

    Kysy metsähallitukselta

    Äänestä

  • Raivaaminen ?raivari, raivoaminen, raivohullu?

    Äänestä

Aloittajalle tiedoksi. Puolangan kepulit olettavat kaikkien aloituksien olevan heidän ihailemansa osaajan käsistä. Kepulit eivät ymmärrä että itsenäisesti ajattelevia ja kirjoitustaitoisia löytyy huomattavasti enemmän kuin he kuvittelevat. Kepulit räksyttävät turhautuneena kun lopultakin ymmärtävät että heidän toimensa johtaa alati kasvavaan vuotoon kepuleista.

Äänestä

Tuolla viestiketjun aloittajalla ei oo lääkitys yhtään kohdallaan. Ymmärrä hyvä ystävä hakeutua ammattiauttajan juttusille. Ei sairautesi ole häpeä ja siihen löytyy varmasti sopiva lääkitys. En todellakaan halua vittuilla vaan aattelin ihan sinun parastasi ja hieman myös läheistesi.

Äänestä
  • Paha kepulointi se vasta voi olla läheisille raskas asia elämässä.

    Äänestä

Ei komentoija alotajalle, annetaan meuhata yksin. Ketkä lähtee mukaan?

Äänestä

Nyt aloittaja kepulit ovat päättäneet että sinä olet raivaaja. Vaikka et edes tiedä mitä termi tarkoittaa. Jos kepulit vainoharhoissaan niin päättävät se on Puolangalla niin. Joka vastaan väittää on haettava kepujen hyväksi havaitsemalta lääkitys. Sivustaseuraajana sairaalta näyttää vainoharhaisuus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puolangan keput ovat kuin barbaarinen rosvojoukko, viekkaudella ja vääryydellä vetävät kölinalta kaikkia kyläläisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu