rankkaa vuotta ja siksi on mahdollista auttaa vain niitä, jotka on tuntenut jo hyvin kauan. Aina kun näkee sellaisen ihmisen, joka jollain tavalla muistuttaa sellaista ihmistä jonka kanssa ei ole koskaan puhunut iskee ahdistus ja se aiheuttaa myös fyysisiä oireita. Psyyke ja fysiikka joutuvat tavallaan paniikkiin, mikä kertoo siitä ettei kyseisen ihmisen kanssa ole mahdollista olla tekemisissä. Tämä henkilö muistuttaa aina siitä mitä menetti, sen tärkeän haaveen toteutumisen. Sellainen ihminen muistuttaisi aina niistä vuosista, vaikka hän ei tahallaan mitään tehnyt. Eteenpäin pääsee vain sellaisen ihmisen kanssa, johon liittyy paljon hyviä muistoja, tai sitten ihan uusi ihminen kaveriksi. Suhde kenenkään kanssa ei kiinnosta, koska läheisyyteen ei ole mitään tarvetta.
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351061Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19865Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154695Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13680- 46659
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185631- 33550
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538