On niin rauhallinen mieli, miksi matkustaisi toiseen maahan jossa ei olisi kaikkea saatavilla suomenkielellä ja suomalaista seuraa, sitähän tuntisi itsensä vallan yksinäiseksi ja avuttomaksi.
Kotoinen ja turvallinen Pattaya.
11
64
Vastaukset
- Anonyymi
Kun sitä kerran reissuun lähtee. niin miksi lähtisi johonkin sekundapaikaan?
Itseä ei kyllä enää kiinnosta matkustella muualle kuin Pattayalle. - Anonyymi
Mielenkiintoista on vähentää suon lehtien lukua ja laajentaa maailmankatsomustaan Thaimaan uutisten kautta. Thsimaassahan tehdään myös perustutkimusta, jonka Suomi laiminlyö totaalisesti.
Esim Omicron XE ja sen käyttäytyminen tai Ukraina. Näistä molemmista suomit ovat sienen asemassa. Harson alla paskalannoitteessa.- Anonyymi
Joo, omituista on tosiaankin se, että nyt maailmalla jakelussa olevien rokotteiden tehosteet on todettukin vähentävän vastustuskykyöä Omicron XE tä vastaan. Tuo löydös tehtiin ja todistettiin Thaimaassa ja nyt WHO on myöntänyt saman asian. Asiasta ei ole uutisoitu Suomessa mitään, turhanpäiväistä toitotusta on "tiedotus" välineemme täynnä.
- Anonyymi
Turvallis paikka minulle Niuvan hoitokoti lukkojen takana.
- Anonyymi
NIUVA ON HULLUJENHUONE
ei hoitokoti - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
NIUVA ON HULLUJENHUONE
ei hoitokotivai luulee älämölöamalia olevansa hoitokodissa, kun on saanut suljetulle päätöksen ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vai luulee älämölöamalia olevansa hoitokodissa, kun on saanut suljetulle päätöksen ?
Minulla ei ole ongelmia täällä, koska luotettu hoitaja antaa minun käyttää läppäriä päivittäin, jotta pääseen kirjoittelemaan palstoille kaikkea älyttömyyttä,
Kerran olin aidossa thaimaassa josta petterit eivät ole kokemus peräisiä. Aidossa thaimaassa ne puhuu ruotsin ja espanjan sekoitusta, ruspanjaa. Yritin tilata ravintolasta kala kukkoa kolmella eri kielellä mutta koska thaimaassa on alhainen koulutus taso, ne ei tajunneet minua, vaikka piirsin paperille kalan ja kukon. Oon aika hyvä piirtämään ja sain koulussa lempinimen leonardo di makkaraperuna. Piirsin joka paikkaan, vessaan, poikien pukukoppiin, tyttöjen pukukoppiin, jälki istuntoon ja verkkareiden takaosaan. Lienee sanomattakin selvää että meinasin tulla hulluksi kun en saanut kala kukkoa...
- Anonyymi
Kyllä thaikut muikkujen ja possunkyljen päälle ymmärtävät. Se kukko siis hämäsi vaan.
Ilmeisesti luulivat, että kukko haluaa kiksauttaa possua tahi muikku. Anonyymi kirjoitti:
Kyllä thaikut muikkujen ja possunkyljen päälle ymmärtävät. Se kukko siis hämäsi vaan.
Ilmeisesti luulivat, että kukko haluaa kiksauttaa possua tahi muikku.Resupetteri täällä thaimaassa järjestetään laittomia muikku tappeluita. Mitä suurempi muikku, sitä enemmän lyödään kukkoa sen puolesta. Muikku tappeluissa liikkuu suuret mahat. Sielukaverillani numballa on kaikkein suurin vetomaha. Vetää enemmän nuudelia kuin seven ilevenin hylly.
- Anonyymi
Tässäkin thaikut olivat taas oikeassa, oikiassa savolaisessa kalakukossa ei ole siipijä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.654859Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2733736Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2883420Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1153295Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie342780Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1271748- 1051610
- 1721251
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA861142Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341081