Kotoinen ja turvallinen Pattaya.

Anonyymi

On niin rauhallinen mieli, miksi matkustaisi toiseen maahan jossa ei olisi kaikkea saatavilla suomenkielellä ja suomalaista seuraa, sitähän tuntisi itsensä vallan yksinäiseksi ja avuttomaksi.

11

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun sitä kerran reissuun lähtee. niin miksi lähtisi johonkin sekundapaikaan?

      Itseä ei kyllä enää kiinnosta matkustella muualle kuin Pattayalle.

    • Anonyymi

      Mielenkiintoista on vähentää suon lehtien lukua ja laajentaa maailmankatsomustaan Thaimaan uutisten kautta. Thsimaassahan tehdään myös perustutkimusta, jonka Suomi laiminlyö totaalisesti.

      Esim Omicron XE ja sen käyttäytyminen tai Ukraina. Näistä molemmista suomit ovat sienen asemassa. Harson alla paskalannoitteessa.

      • Anonyymi

        Joo, omituista on tosiaankin se, että nyt maailmalla jakelussa olevien rokotteiden tehosteet on todettukin vähentävän vastustuskykyöä Omicron XE tä vastaan. Tuo löydös tehtiin ja todistettiin Thaimaassa ja nyt WHO on myöntänyt saman asian. Asiasta ei ole uutisoitu Suomessa mitään, turhanpäiväistä toitotusta on "tiedotus" välineemme täynnä.


    • Anonyymi

      Turvallis paikka minulle Niuvan hoitokoti lukkojen takana.

      • Anonyymi

        NIUVA ON HULLUJENHUONE

        ei hoitokoti


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        NIUVA ON HULLUJENHUONE

        ei hoitokoti

        vai luulee älämölöamalia olevansa hoitokodissa, kun on saanut suljetulle päätöksen ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vai luulee älämölöamalia olevansa hoitokodissa, kun on saanut suljetulle päätöksen ?

        Minulla ei ole ongelmia täällä, koska luotettu hoitaja antaa minun käyttää läppäriä päivittäin, jotta pääseen kirjoittelemaan palstoille kaikkea älyttömyyttä,


    • Kerran olin aidossa thaimaassa josta petterit eivät ole kokemus peräisiä. Aidossa thaimaassa ne puhuu ruotsin ja espanjan sekoitusta, ruspanjaa. Yritin tilata ravintolasta kala kukkoa kolmella eri kielellä mutta koska thaimaassa on alhainen koulutus taso, ne ei tajunneet minua, vaikka piirsin paperille kalan ja kukon. Oon aika hyvä piirtämään ja sain koulussa lempinimen leonardo di makkaraperuna. Piirsin joka paikkaan, vessaan, poikien pukukoppiin, tyttöjen pukukoppiin, jälki istuntoon ja verkkareiden takaosaan. Lienee sanomattakin selvää että meinasin tulla hulluksi kun en saanut kala kukkoa...

      • Anonyymi

        Kyllä thaikut muikkujen ja possunkyljen päälle ymmärtävät. Se kukko siis hämäsi vaan.

        Ilmeisesti luulivat, että kukko haluaa kiksauttaa possua tahi muikku.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä thaikut muikkujen ja possunkyljen päälle ymmärtävät. Se kukko siis hämäsi vaan.

        Ilmeisesti luulivat, että kukko haluaa kiksauttaa possua tahi muikku.

        Resupetteri täällä thaimaassa järjestetään laittomia muikku tappeluita. Mitä suurempi muikku, sitä enemmän lyödään kukkoa sen puolesta. Muikku tappeluissa liikkuu suuret mahat. Sielukaverillani numballa on kaikkein suurin vetomaha. Vetää enemmän nuudelia kuin seven ilevenin hylly.


    • Anonyymi

      Tässäkin thaikut olivat taas oikeassa, oikiassa savolaisessa kalakukossa ei ole siipijä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1238
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      904
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      90
      845
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      20
      769
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      702
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      636
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      603
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      116
      519
    Aihe