Saako kukaan tälle hommalle mitään aikaiseksi tunnostaa että ketään ei kiinnosta, kunnanjohtaja katsoo esim. Sossun kyseenalaisen toiminnan sormienläpi. Sossu tunkeutuu mielivaltaisesti ihmisten kotiin ilman lupaa kun ketään ei ole kotona ja tekee muuta kyseenalaista mutta ketään ei kiinnosta ja kukaan ei ota vastuuta. Tämmöinen on mielestäni kotirauhan rikkomista ja täysin väärin.. Missä vika?
Puolangan toiminta
Anonyymi
283590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ehkäpä potkuja ei uskalleta antaa eikä asioihin puuttua kun ei ole varaa menettää kunnantyöntekijää, koska tänne ei kukaan halua tulla.
Kuntatyöntekijät ovat päättäjien sukulaisia tai hyviä kavereita. Tämän perusteella heillä ei ole tulosvastuuta, eikä toiminnanvastuuta kepulaisuudessa. Äänestäkäämme ensi vaaleissa verovarat parempaan ohjaukseen.
Valitettavasti parempaa ole tarjolla, joka paikan valittajia vain!
Terveyskeskuksessa on sama juttu kepulaiset ja hoitajien (ja yhden puolankalaisen lääkärin) tutut saavat hoitoja, mutta muut saavat tyytyä kohtaloonsa. Heitto lääkäreistä ei ole mitään apua , pelkkää arvaamista. Lääkäreitä ei ole . Pormestari ei uskalla tehdä mitään, silloin paljastuisi terveyskeskuksen ala arvoinen tilanne.
Tämä taisi olla ala-arvoinen kommentti!
En ole kepu, en lääkärien tai hoitajien sukulainen mutta niin vaan hyvää ja ystävällistä hoitoa olen meillä terveyskeskuksessa saanut.
Sama täällä, hyvää hoitoa olen saanut tuntemattomanakin
Ei sos.työnekijät tunkeudu mielivaltaisesti kenenkään kotiin, se on varma.
Paitsi että näinhän on käynyt?
Meillä kävi kunnan Sosiaalityöntekijä muutaman kerran viimevuonna ja aina sovittiin aika että milloin tulee ja minä sain ajat päättää. Hyvä oli että kävi kun ite en hänen luo päässyt kun oli vähä ongelmia.
Ymmärrän kyllä potilaana ettei turhia tutkimuksia edes kannata tehdä jos ne eivät tuo mitään lisäarvoa lääkärin päätöksiin. Tyhjänpäiväistä valitusta.
Huippuhenkilökunta terkkarissa aina on ollut
Taidat höpistä täyttä p....kaa!
En voi valittaa hoidosta. Lääkärit olleet mukavia ja asiantuntevia, samoin hoitajat. Suuri kiitos saamastani hoidosta.
Täytyy olla tosisairas jos valittaa jo hoidostakin, useammalla paikkakunnalla asuneena parashoito on ollut Puolangalla, yhtä omaperäistä ikäneito hoitsua lukuun ottamatta mutta on pärjätty hänenkin kanssa jotenkuten, onneksemme jo eläkeiässä.
On totta että tk:ssa on palvelun taso tipahtanut huomattavasti viimeisen vuoden aikana. Vika ei ole hoitajien eikä lääkäreiden vaan päättäjien ja rahan ahneen palveluntuottajan. Puolankalaisittain siitä tyydyytään vain määkimään täällä ja siihen se jää. Mää-ä!
minä ainakaan en asiakaana ole huomioinut että palvelu olisi huonontunut eikä rahan kiilto silmissä siellä olla
Täällä vain muutama kroonillinen valittaja, valittaa kaikesta aivan aiheetta.
Ooppa hiliaa
Ei ne aiheetta tuu kenenkään kotiin. Ovat ylityöllistettyjä. Kukahan tämän ketjun aloitti hah haha haa. Vaikea arvata...
Eipä niitä ole Puolangalla kuin kaksi, ammattina valittaja. Kannattaisi mennä Karjalaan veisaamaan itkuvirsiä!
niin, sosijaaliturvalla elävä tämän ketjun aloittaja varmaankin
Heinijoen varrella asuu se toinen ammattivalittaja, kuka se toinen on? Onko se se iäkkäämpi naishenkilö,?
Se toinen raskaansarjalainen on kyllä mies. Lue puolankalehden kuntaa koskevia päätöksiä .
Puolanka on junttien junttila, ihan millä mittarilla tahansa mitattuna. Tämän tietää kaikki siellä kerran käyneet ja kukaan ei toista kertaa käy. Paitsi ehkä keput ja muut jollakin vastaavalla tavalla henkisesti alamittaiset. Puolangalla sossusta elannon saavat ja eu köyhäin apukasseista nötköttiä hamstraavatkin ovat pääosin kepuja, vaikkei kepu aja heidän etuaan muuten kun pitävät hengissä. Pitäähän vakio kepu äänestäjä pölhäkkeet ruokkia.
Olet täysin pihalla ja noiden ammattivalittajien manipuloima. Puolangalla ei politikoida vaan ollaan maalaisjärjellä yksi tuumaisia.
Puolangalla kepulaisilla virkamiehillä ideointi = idiointia.
Ei sossu ole kunnan työntekijä vaan hyvinvointialueen. Ei edes terveystalon työntekijä.
Valittajat eivät tunnista Ä:stä Ö;;stä