Kokemuksia

Anonyymi

Kokemuksia ulfåsa s1 osastosta? Minkälaista siellä on, minkälaisia muut ihmiset on? Onko kaikki langan laihoja ihmisiä, pelottaa mennä sinne kun en ole niin laiha enään.. pelottaa että muut kiusaavat mua mun painosta. No mitä siellä tehdään? Syömisen lisäksi siis.

1

759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moi! Osasto on tosi kodikas ja ihan kivasti sisustettu. Siellä on 6 yksin huonnetta sekä 3 parihuonetta. Kaikille on käytössä yleiset vessat ja suihkut mutta joistain huoneista lötyy lavuaari.
      Ihmiset riippuu oikeastaan siitä minkälaisia potilas tovereita sattuu sun aikaan sielä olemaan. Ilmapiiri on yleisesti mielestäni hyvä ja hoitajille voi aina puhua jos ilmenisi jotain ikävää. Hoitajat ovat mukavia ja ymmärtäväisiä! Hekin kuitenkin vain ihmisiä ja heitäkin on eri luonteisia. Saat päivässä aamulle oman vuorohoitajan ja illalle toisen vuorohoitajan, joka ns vastaa sinusta vuoronsa ajan.
      Painolla ei ole mitään väliä, eikä siellä ketään kiusata sen takia, koska kaikkihan siellä on saman sairauden takia! Siellä on kaikenlaisia kehoja eikä sitä tarvitse jännittää ja kaikki kuitenkin siellä olevat varmasti tarvitsevat apua välittämättä onko langanlaiha vai ei.
      Mitä siellä sitten tehdään? Sulla on hoitokokous kerran viikkoon hoitotiimin kanssa, yleisissä tiloissa saa oleskella muiden kanssa, löytyy paljon askartelu välineitä yms. Ja joka torstai on toiminnallinen ryhmä! Joka toinen torstai mennään jonnekkin ja joka toinen torstai esimerkiks askarrellaan osaston tiloissa.
      Toivottavasti oli jotain apua :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1194
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      860
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      795
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      634
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      623
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      564
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      537
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      501
    Aihe