Venäläinen hakkeriryhmä Pietarista kaatoi ministeriöiden sivut

Anonyymi

Se oli kansallismielinen ryhmä, jossa oli Putin-nuoria.

15

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedettiin se ensimmäisenä Suomessa, ei olla kyllä Venäjän vastaisia, ollaan puolueettomia.

      • Anonyymi

        niin olihan teillä hoitokokkousetkin ihan ensimmäisinä maassa !

        ja edelleen on.


    • Anonyymi

      Me olemme Ukrainan puolella kansamurhaajia vastaan. Ukrainan pressakin piti puheen edeskunnalle ja kansanedustajat vain myytyjä. Paitsi vanha kommari Tuomioja, joka sanoi että tavan settiä. Kaikki muut kuolasi ihastuksesta ja lupasti maat ja taivaat Ukrainalle. Eikä persutkaan vastusta, vaan ihannoi kansaa, joka puolustaa omaa maataan kansamurhalta eikä nuoret miehet loiki ensimmmäisenä tänne maleksimaan.

      • Ollaankyllä tässä sodassa Ukrainan tavallisen kansan puolella, johto on eri asia.


      • Anonyymi
        TÄHTIRYHMÄ kirjoitti:

        Ollaankyllä tässä sodassa Ukrainan tavallisen kansan puolella, johto on eri asia.

        onko johto kansaa vastaan sitten, vähän onko outo näkemys!


    • Anonyymi

      Jaha, eli on siis globalistien false flag, josta lisää vettä propagandamyllyyn. Kansan aivopesua varten. Älkää uskoko mitään, mitä valemedia ja globalistit suoltavat.

    • Anonyymi

      Älkää uskoko mitään minkä näette ja mikä oikeaksi todistetaan, vaan se mitä hämäräperäisen sekavasti netissä selitetään. Siinä istuu totuus kuin tatti.

    • Anonyymi

      Jos näemme maalman valtamediossa uutiskuvia miten rautatieasemaa on pommitettu, jossa ihmiset ovat olleet odottamassa evakointia, niin kun näemme pommien runtelemat rakennukset, verisiä lastennalleja ja sekasortoa, niin emme usko siihen. Ei se vain voi olla totta. Ei niin raakoja ihmisiä ole olemassa, jotka tappaisivat viattomia aikuisia ja lapsia. Se on valhetta vaikka aika selkeästi kuvasta tunnistaa paikan oikeaksi.

      Mutta jos joku sekavasti sopertaa, että Ukraina pitää pelastaa natseista, joita kukaan ei ole koskaan nähnyt, eikä heidän tekoja kuvattu, niin siihen pitää uskoa kuin kirkonkirjoihin. Se on totuus, joka ei pala tulessakaan.

    • Anonyymi

      mitenhän tämä aihe nyt taas liittyy lestadiolaisuuteen?

      • Anonyymi

        Liittyy se, koska lestojen lapsilisät on trolli peruuttanut.


    • Anonyymi

      SRK sivut seuraavaksi?

    • Anonyymi

      Haiskahtaa fasismilta

      • Anonyymi

        Voiko takana olla natsi vanhus Putina Valli?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voiko takana olla natsi vanhus Putina Valli?

        Vallu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vallu

        Miten Natsi Putin liittyy VL-"Jumalan valtakuntaan"?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3586
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3376
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      73
      2549
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2175
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      2055
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      8
      1904
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1153
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1140
    Aihe