Kertokaas tunpelolle, auton renisteriotteessa lukee 17-tuuman vanteen rengaskoko 205/50. Voiko alle laittaa 215/55 koon renkaan? Vanteen pulttijako, keskireikä ja ET ovat sopivat.
Sopiva eengaskokl
13
136
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo aikomasi rengas on halkaisijaltaan hieman suurempi , jos se mahtuu niin voit laittaa .
- Anonyymi
Pistä ihmeessä, nyt 45 tai jopa 35 sarjan renkaat näille nastarenkaiden rouhimille teille, ei ne kuulu tänne siellä mistä ei saa ajaa nastarenkailla ne voi laittaa, mutta oikea suunta on korottaa profiilia .....
- Anonyymi
Opettele kirjoittamaan selkeää kieltä ja ole kirjoittamatta jos ei ole mitään järkevää sanottavaa.
- Anonyymi
Ei saa laittaa. Mittari virheestä tulee negatiivinen.
- Anonyymi
Saa laittaa. Mittarivirheellä ei ole yksityiskäytössä mitään merkitystä. Jos ajoneuvossa on nopeudenseuranta, eli ajopiirturi, niin silloin virheen on oltava tietyn marginaalin sisällä.
Rengas on kyllä huomattavasti aiempaa suurempi, joten kannattaa varmistua että se sopii paikalleen.- Anonyymi
Mittari ei saa näyttää liian vähän. Tuolla rengas koolla se todennäköisesti näyttää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mittari ei saa näyttää liian vähän. Tuolla rengas koolla se todennäköisesti näyttää.
Ketä kiinnostaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketä kiinnostaa?
Katsastuksessa tulee hylätty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katsastuksessa tulee hylätty.
Tuskin katsuria kiinnostaa muuta kuin renkaan kunto.
- Anonyymi
Laita mahdollisimman pienet pyörät, niin autosi kulkee kovempaa, aivan kuten nopeusmittarin numeroita parkkipaikoilla ikkunan läpi katsot autoista:
Mittaritaulua vilkaisemalla, nopeusmittaria: mikä on suurin numero nopeusmittarissa, se on kyseisen auton huippunopeus. - Anonyymi
Halkaisija noin 30 mm suurempi ja vierintämatka vajaa 5% pidempi eli taitaa mennä laittomuuden puolelle. Kukaan muu kuin katsastusmies ei tuohon taida puuttua.
- Anonyymi
10 mm alkuperäistä leveämpi rengas ei ole laiton .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
10 mm alkuperäistä leveämpi rengas ei ole laiton .
"Rekisteriotteen teknisestä osasta löytyy auton rengaskoko. Tätä rengaskokoa voit muuttaa 30 mm kapeampaan tai leveämpään (rengaskoon ensimmäinen luku, esim. 155, tarkoittaa, että kyseessä on 155 mm leveä rengas). Tuumakokoa (vanteen kokoa) voi muuttaa tuumalla ilman muutoskatsastusta laillisesti. Renkaan ympärysmitta (vierintäkehä) saa muuttua max 5 %. "
Laillisen rajoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1911367Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa463924Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1133100Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1302431Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin902120Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961781Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3051049Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta18835Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143775- 53719