Yksitoista viikkoa vanhasta Skooda Taaviastani hajosi ilmeisesti äänisimulaattori, sillä möreä V8:n ääni on muuttunut hennoksi vihellykseksi. Paljonkohan korjaus maksaa Vemixin marmoritiskillä? Onko maahantuojalta saatavissa ns. goodwilliä?
Äänisimulaattori hajosi - goodwill
13
76
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on kyllä ikävä juttu, kun takuukin on vain 10 viikkoa.
Maahantuojalta on saatavana goodwilliä, mutta ei juuri tuohon osaan. - Anonyymi
Se on ikävää kyllä kun totuus jormalle vaalenee ja huomaakin feikkikasin tuoneen sporttisuuden tunteen kadonneen.
Rahamiehillä on varaa ajella oikeilla kasikoneilla ja muut voinevat keskittyä tyytymään perus rivinelosiin ilman mitään hömpötys-simulaattoreita. - Anonyymi
Litraisessa Skodassa V8 äanigeneraattori! Hohhoijaa. Ladaankin sai kuulemma noita V8 äanigeneraattoreita. Itaautot ne sitten jaksaa!
- Anonyymi
Nyt näyttää pahasti siltä, että jollain olisi asiaa mielenterveyspalveluihin ja nopeasti.
- Anonyymi
Jassoo, ei toki että olisi tullut yllättäen, mutta kuitenkin, taas tuli skodistilta viiltävä jälkikommunistinen analyysi.
- Anonyymi
Ainoa keino millä aloittajan äänisimulaattori korjautuu on hakeutua ongelmansa kanssa terveyskeskuksen mielenterveysneuvolaan ilman autoa.
- Anonyymi
Suuri Johtajamme Vladimir Putin johdattaa meidät ja Toyotan ikuiseen voittoon, Tuhat vuotinen Valtakunta on meidän ja Toyotan.
Briskodassa on kerrottu vastaavista ongelmista, nopealla katsomisella näyttää siltä ettei tätä hullunkurista soundboxia ole kaikilla edes ollut. Skooda jäänyt taas kiinni huijauksesta.
Kuljettaja on ilmeisesti kuullut skoodan heikon äänieristyksen vuoksi viereisellä kaistalla murisseen voimakkaan länsiauton äänet ja kuvitellut omassaan olevan sen generaattorin.
https://www.briskoda.net/forums/topic/339321-rs-no-sound-generator/- Anonyymi
Voi sinua pientä ja sekaista poikaa, niin hassu ja lapsellinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi sinua pientä ja sekaista poikaa, niin hassu ja lapsellinen.
No niin on sinunkin Skodas , niin epäluotettava ....
- Anonyymi
TaS yrittää kateudesta vihreänä oleva Toyotisti Kyykman olla niin vitsikäs, niin vitsikäs. Hohhoijaa Putinin juoksupoika.
Huutonaurua PSG:lle: PERFORMANCE SOUND GENERATOR
"Performance Sound Generator tuo matkustamoon keinotekoisesti tehostetun äänimaailman, jotta kuljettaja varmasti pääse oikeaan tunnelmaan."- Anonyymi
Ei hyvää päivää xD.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3385134Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1803655Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1843273Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän262252Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn421689Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h31600- 581535
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2591480Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.521454Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3731430