Pääsisi jo uistinta heittämään

Tikkalansaaren kohdalla sillan kupeessa pystyisi jo virvelillä kalastamaan, on sen verran sulanut jo jäät.
Onko joku tuossa kalastanut, jääkö uistimet helposti kiinni? Mitähän löytyisi kalastusmagneetilla?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muikut ja ahvenet eivät tartu magneettiin.

Äänestä

Muiggu on magneettinen gala

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tikkalansaaren kohdalla sillan kupeessa pystyisi jo virvelillä kalastamaan, on sen verran sulanut jo jäät.
Onko joku tuossa kalastanut, jääkö uistimet helposti kiinni? Mitähän löytyisi kalastusmagneetilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu