Optikkoliikkeet

Anonyymi

Mitä Kiteen optikkoliikettä suosittelisitte kun kysymyksessä vanhojen silmälasien korjaus ja uusien kehysten & linssien hankkiminen? Onko eroja palvelussa, laadussa ja hinnoittelussa?
T. uusi asukas

12

1640

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vanhat silmälasit jos kehykset muovia:EI KANATA KORJATA: Muovi kehyksien ikä on 3-5 vuoteen haurastuu kun on muovia!

      • Anonyymi

        Ei nykyiset materiaalit.


    • Anonyymi

      Specsavers, Joensuu. Siellä on parhaat tarjoukset ja hyvä valikoima.

    • Anonyymi

      Pikkarainen kiteellä

    • Anonyymi

      Tilaa netistä.

    • Anonyymi

      Siis Pikkarainen. Kiitos.

    • Anonyymi

      Joensuuhun päin auton nokka

      • Anonyymi

        Kiteellä! Ehdottomasti Fenno! (Ake)


    • Anonyymi

      Rönkkönen on....
      Off.

    • Anonyymi

      Pikkaraisen hallussa.

      • Anonyymi

        Pikkaraisessa minäkin aikanaan kävin. Näitä laseja kun käytti, niin loppuillasta näkö ikäänkuin sumeni. Aamulla kävin uudestaan ja johan kirkastui koko maailma. Näin meni aikansa. Sitten jäi eläkkeelle, Pikkarainen.
        Tyttönsä on myös lasialalla. Niitä laseja ei tarvii uusii niin usein kuin isänsä liikkeessä. Mutta sama vahvuus on vieläkin molemmassa silmässä. 2.25 promillee ja loppuillasta kun väsyy, hajataittoo ilmenee sekä huimausta. Teksti näkyy kolmena ja luenkin aina keskimmäistä. Olenhan kepulainen.


    • Anonyymi

      Kaikki kolme Kiteellä hyviä. Pikkarainen, Ake ja Instru. Hinnat selviää kyselemällä kaikista, ovat niin lähekkäin että niissä käy äkkiä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5876
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4605
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4362
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      93
      3753
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      62
      3303
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2463
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2359
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1229
    Aihe